Endermologia – co to jest i jakie są jej efekty?

Endermologia – co to jest i jakie są jej efekty?

endermologia warszawa

Pielęgnacja twarzy i ciała staje się coraz bardziej rozwinięta, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze zabiegi upiększające. Przykładem takiej nowinki kosmetologicznej jest endermologia. Warszawa , Poznań i Gdańsk to miejsca, w którym wykonywana jest ona najczęściej. Co wpływa na jej popularność, kto może poddać się temu zabiegowi i jakie są jego efekty? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Endermologia to rodzaj mechanicznego masażu podciśnieniowego oddziałującego na tkankę łączną. Połączenie masażu i ciśnienia wspomaga uaktywnienie tkanki tłuszczowej i produkcję tkanki kolagenowej, co wpływa pozytywnie na jędrność skóry i uformowanie całej sylwetki. Zabieg ten ma działanie:

• odmładzające;
• odchudzające;
• oczyszczające;
• terapeutyczne – w niektórych wypadkach może wpłynąć na redukcję bólu.

Najlepsze efekty endermologii można zaobserwować u osób, które stosują ten zabieg w celu redukcji cellulitu oraz wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki. Masaż ciśnieniowy pobudza metabolizm, co sprawia, że organizm szybciej spala tłuszcz i toksyny.

Endermologia to zabieg, który stymuluje produkcję tkanki kolagenowej, jest więc też polecany osobom, które chcą poprawić swój kontur twarzy i elastyczność skóry. Sprawia to, że zabieg endermologii jest idealnym zamiennikiem dla inwazyjnego liftingu twarzy. Jej innym pozytywnym skutkiem jest leczenie bólów reumatycznych, a nawet bólów kręgosłupa. Zabieg jest też wykonywany w celu leczenia uszkodzeń więzadeł i ścięgien, likwidowania bólu szyi, pleców, stóp i dłoni oraz w celu likwidacji obrzęków.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Endermologia jest wykonywana za pomocą maszyny ze specjalną masująca głowicą, która jest sterowana komputerowo. Głowica składa się z dwóch ruchomych rolek i komory ssącej. Poczucie zassania skóry może być dla niektórych osób mało komfortowe, ale większość pacjentów nie odczuwa tego.
Pod wpływem ciśnienia między rolki zostaje wciągnięty fałd skóry. Taka technika masażu pozwala na rolowanie skóry od wewnątrz i na zewnątrz oraz jej rozciągnięcie, co stymuluje fibroblasty. Komórki te odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność skóry.
Intensywny masaż pobudza krążenie i poprawia unaczynienie. Pozwala to na wydrenowanie nadmiaru płynów oraz toksyn. W trakcie zabiegu wytwarzane są endorfiny (hormon szczęścia), które mają działanie przeciwbólowe i odprężające. Po zabiegu można też zauważyć wyraźną poprawę elastyczności skóry, wygładzenie zmarszczek oraz łagodniejsze kontury twarzy.

Cena endermologii waha się do 100 do 140 złotych, a zabieg trwa około 30 minut.

Dodaj komentarz