Co rozprasza kierowców na drogach?

Co rozprasza kierowców na drogach?

ramki do tablic rejestracyjnych

Producenci samochodów wraz z rozwojem technologii są w stanie wykonywać coraz bezpieczniejsze samochody. Elementy takie jak czujniki parkowania, czy kamera cofania nie są już najnowszym trendem. W tym momencie samochody są już wyposażone w takie rzeczy jak czujniki do automatycznego hamowania, jeżeli coś znajduje się przed samochodem. Nie możemy jednak w pełni ufać technologii i to kierowcy dalej ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach, dlatego prowadząc, powinniśmy w pełni skupić się na drodze i unikać wszelkich rzeczy, które mogą zaabsorbować naszą uwagę.

Trasa aż roi się od setek różnych kolorowych bannerów, świecących lampek i napisów, czy krajobrazów. Wszystko to może być przyczyną chwilowego rozproszenia i skutkować wypadkiem drogowym. Reklamy co prawda nie są niczym złym, jednak powinny być stawiane w sposób przemyślany i pewnych granic nie powinno się przekraczać. Niestety coraz więcej plakatów i bannerów natarczywie bombarduje kierowców, ponieważ ustawione są możliwie jak najbliżej drogi.

Prowadząc samochód, nie powinniśmy także korzystać z telefonu. Nie tylko dlatego, że grozi to mandatem, ale przede wszystkim, by nie prowokować ryzyka wypadku. W dzisiejszych czasach dużo osób korzysta z telefonu w każdym możliwym momencie, jednak kierowanie samochodem nie należy do momentów, w których powinniśmy to robić. Przeprowadzone badania dowodzą tego, że telefon jest bezpośrednią przyczyną coraz większej ilości wypadków i to nie tylko wówczas, gdy korzystają z niego kierowcy, ale także piesi.

Innowacyjną formą reklamy, która nie rozprasza kierowców podczas jazdy, są ramki do tablic rejestracyjnych. Podczas prowadzenia nie są one widoczne, a przyciągają uwagę tylko wówczas, gdy kierowca stoi w korku lub na światłach. Na takiej ramce z powodzeniem można umieścić podstawowe informacje o firmie oraz logo. Jest to ciekawa forma przekazu reklamowego, która stosowana jest przez firmy z różnych branż. Przykładem wykorzystania ramek do tego celu mogą być m.in. salony samochodowe i komisy.

Wykorzystanie ramek do tablic rejestracyjnych jest również sposobem na zabezpieczenie tablicy rejestracyjnej przed jej zgubieniem. Jest to ważna kwestia, ponieważ za jazdę bez tablicy rejestracyjnej grozi nam wysoki mandat.

Dodaj komentarz