Co daje ubezpieczenie na życie?

Co daje ubezpieczenie na życie?

Co daje ubezpieczenie na życie?

Każdy kto nie posiada ubezpieczenia na życie od czasu do czasu zastanawia się nad wykupieniem polisy. Codziennie zdarzają się wypadki samochodowe, ludzie nagle chorują lub mamy do czynienia z innymi zdarzeniami losowymi, które w ułamku sekundy zmieniają nasze życie, które niestety może zakończyć się w każdej chwili. Czy rzeczywiście warto wykupić ubezpieczenie na życie?

Co tak naprawdę daje taka polis?

Po pierwsze polisa na życie zabezpieczy rodzinę ubezpieczonego na wypadek jego śmierci. Zagwarantuje bowiem bliskim środki na najtrudniejszy okres, zaraz po stracie członka rodziny. Jednocześnie w zależności od sumy ubezpieczenia, taki zastrzyk gotówki może zapewnić byt całej rodzinie nawet przez kilka lat. Dlatego wykupując polisę, troszczymy się głównie o tych, których pozostawimy po naszej śmierci – warto zabezpieczyć ich chociażby w taki sposób.

Od czego zależy wysokość składki?

Na wysokość składki ma wpływ m.in.: wiek. Im wcześniej zdecydujemy się na wykupienie takiej polisy, tym niższe składki będziemy płacili. Należy pamiętać, że wraz z upływem lat rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się chorób, które mogą wpłynąć na wydanie odmownej decyzji przez towarzystwo ubezpieczeniowe i wtedy polisy nie otrzymamy. Pamiętajmy też, że ubezpieczyciel ma prawo skierować nas na badania medyczne, aby potwierdzić stan zdrowia, jeżeli jest to uwzględnione w warunkach ubezpieczenia. Istnieją jednak ubezpieczalnie, które twierdzą, że otrzymamy ubezpieczenie bez względu na stan zdrowia i wiek. Jeżeli jedna placówka odmówi nam udzielenia polisy, nie oznacza to, że nie otrzymamy go nigdzie indziej. Musimy poszukać takiego ubezpieczyciela, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Co daje ubezpieczenie na życie?

Polisa z sumą ubezpieczenia o wartości np. 500 tysięcy złotych będzie kosztowała ok. 120 zł miesięcznie. Zawieramy ja na długi okres – 15 lub 20 lat. Jeśli to samo 120 złotych odkładalibyśmy na konto lub do skarbonki, to po 15 latach zgromadzilibyśmy ponad 21 tysięcy złotych i tyle środków otrzymaliby nasi bliscy. Posiadając polisę, mamy pewność, że gdyby nasza śmierć nastąpiła w przeciągu 15 – 20 lat, bliscy otrzymają środki o wiele większe z tytułu posiadanego ubezpieczenia (w podanym przykładzie byłoby to 500 tysięcy złotych). To pokazuje, jak wiele korzyści przynosi wykupienie ubezpieczenia na życie.

Pamiętajmy, że przy wyborze polisy możemy zawsze dostosować jej wysokość do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych – twoja miesięczna składka nie musi wynosić 120 zł, a 40 zł. Szczegóły ustalisz w ubezpieczalni.

Dodaj komentarz