Kup nowy sprzęt i oszczędzaj

Kup nowy sprzęt i oszczędzaj

Kup nowy sprzęt i oszczędzaj.

Nowy sprzęt

Warto wymienić starą lodówkę czy pralkę. Nowe urządzenia zużywają o wiele mniej wody i prądu. Ucieszą się z tego zarówno twój portfel jak i środowisko. Oszczędzanie zacznij już w sklepie. Dokładnie przeczytaj kartę produktu. Sprawdź, jaką klasę energetyczną ma urządzenie. Szukaj takich z oznaczeniem A, A+, A++ lub A+++. Wybierz odpowiedni model. Jeśli masz niewielką rodzinę lub nie robisz dużych zakupów na zapas, nie musisz kupować dużej lodówki. Pralka z dużym bębnem również może być zbędna. Zastanów się jak często robisz pranie i dobierz pralkę do swoich potrzeb. Tak samo wygląda wybór zmywarki. Może warto wybrać taką, która mieści mniej kompletów, ale za to zużywa mniej wody.

Nowoczesny sprzęt jest inteligentny

Znajdź model wyposażony w pożyteczne programy, które same dobierają odpowiednie parametry. Dzięki intuicyjnemu procesowi prania czy pieczenia nie marnuje szkoły swojego czasu i energii. Jeśli płacisz wysokie rachunki, warto pomyśleć o zmianie sprzętu AGD. Możesz wziąć na ten cel kredyt i cieszyć się niższymi rachunkami od zaraz. Zmiana sprzętu AGD pozwala zaoszczędzić na rachunkach nawet 1 tysiąc złotych rocznie! Dlatego kup nowy sprzęt i oszczędzaj.

Kup nowy sprzęt i oszczędzaj

Poza odpowiednim sprzętem, warto poznać kilka trików, które również pomogą w oszczędzaniu. Możesz nauczyć się prać taniej. Zanim wstawisz pranie, wybierz dobry program. Rezygnacja z prania wstępnego, niższe obroty i temperatura obniżają zużycie prądu i wody. Kupując pralkę zwróć uwagę na takie programy jak szybkie pranie czy zraszanie. Dzięki temu średnio zabrudzone ubrania można wyprać nawet w 15 min. Natomiast dzięki zraszanie woda nie jest pompowana do bębna, lecz wtryskiwana. Zmniejsza to jej użycie podczas pracy urządzenia.

Oszczędzaj również używając piekarnika. Powinien on mieć podwójne, dobrze izolowane drzwiczki. Zapobiegają one utracie ciepła. Nie otwieraj ich też zbyt często podczas pieczenia, bo ciepło wtedy niepotrzebnie ucieka. Piekarnik możesz wyłączyć wcześniej nn i wykorzystać stygnące powierzchnie grzewcze. Natomiast dzięki pieczeniu potraw bezpośrednio po sobie unikniesz energochłonnego nagrzewania. Kupując piekarnik zwróć uwagę na podwójna komorę. Umożliwia ona pieczenie dwóch różnych potraw jednocześnie, w różnych temperaturach.

Używając zmywarki, zużywasz kilkakrotnie mniej wody i detergentu niż myjąc naczynia ręcznie. Przy kupnie zwróć uwagę na program Eko. Oszczędne mycie w temp. 50° C trwa dłużej, ale zużywa mniej wody i prądu. Dodatkową oszczędność przyniesie włączanie sprzętu w taryfie nocnej.

Dodaj komentarz