Jak zamówić kontener na gruz – krok po kroku

Jak zamówić kontener na gruz – krok po kroku

Każdy większy remont wiąże się z generowaniem dużej ilości problematycznych odpadów. Mowa przede wszystkim o gruzie, który powstaje podczas kucia i wyburzania ścian w obiekcie. Odpady poremontowe powinny być utylizowane w odpowiedni sposób. Nie można ich po prostu wrzucić do osiedlowych śmietników lub co gorsza, wywieźć do lasu.

Na szczęście świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na wywóz gruzu w specjalnie do tego przeznaczonych kontenerach. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu w szybki i legalny sposób można pozbyć się gruzu zalegającego w nieruchomości lub na posesji. Zobacz jak zamówić kontenery na gruz Warszawa.

Po pierwsze – oszacuj ilość oraz rodzaj odpadów i dopasuj do nich kontener

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed wynajęciem kontenera na gruz, jest oszacowanie jakiej ilości odpadów będziesz chciał się pozbyć. Dla firmy, która będzie zajmować się wywozem śmieci w odpowiednie miejsce, ważna jest również informacja na temat tego, jakiego rodzaju odpady będą trafiały do kontenera. Zastanów się, czy będziesz chciał się pozbyć tylko czystego gruzu, czy będą to też inne śmieci np. wiadra po farbie, kleju, panele itd.

Nie ma sensu zamawiać zbyt dużego kontenera, ponieważ generuje to zbędne koszty. Z kolei zbyt mały pojemnik mógłby nie zmieścić wszystkich śmieci, które powstały podczas remontu bądź budowy. Jeśli dobrze oszacujesz, jakiej ilości odpadów będziesz chciał się pozbyć to firma zajmująca się wynajmem kontenerów oraz wywozem odpadów będzie mogła Ci zaproponować najlepszy rozmiar pojemnika i określi wstępny koszt takiej usługi.

Po drugie – miejsce na kontener, termin oraz sposób załadunku

Jeśli już wiesz, jakiej wielkości kontener jest Ci niezbędny, to musisz wskazać miejsce, na którym ma się on pojawić. W przypadku posesji prywatnej nie powinno być problemu z umiejscowieniem kontenera, jak najbliżej miejsca, w którym składowany jest gruz i inne odpady. Jeśli mieszkasz w bloku i kontener ma stanąć w miejscu publicznym, to konieczne będzie zadbanie o pozwolenie na umieszczenie kontenera – jego zdobycie nie jest trudne.

Podczas rozmowy z pracownikiem firmy określ, w jakim terminie kontener ma pojawić się we wskazanym punkcie i jak długo chcesz z niego korzystać. Masz też możliwość zamówienia kontenera, załadowania go tego samego dnia i ekspresowego wywiezienia odpadów. W szybki i sprawny sposób możesz się więc pozbyć odpadów, które powstały podczas remontu i nie będziesz musiał martwić się ich utylizacją.

1 Comment

  1. Dziękuję za informacje. Często trudno jest oszacować na początku remontu, ile odpadów powstanie. Czasami wystarczy worek big bag, dlatego warto skontaktować się z firmą od wynajmu kontenera na gruz, która doradzi, co najlepiej wybrać.

Dodaj komentarz