Na co należy zwracać uwagę, wybierając wykładzinę obiektową?

Na co należy zwracać uwagę, wybierając wykładzinę obiektową?

Wykładzina jest bardzo ważnym elementem każdego urzędu, biura, sklepu czy lotniska. Nie tyle ze względów wizualnych (chociaż one również są ważne), ale głównie dlatego, że w takich miejscach po posadzce porusza się dziennie ogromna ilość osób – nawet kilka tysięcy. Takie obciążenie byłoby zbyt duże dla zwykłej wykładziny, z tego względu w tego typu miejscach stosuje się specjalne wykładziny obiektowe, stworzone z myślą o dużym i częstym ruchu.

Jednak, zarówno w przypadku wykładziny, jak i innych elementów wystroju, jeden produkt nie jest równy drugiemu. Jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy zadowoleni i nie pojawi się szybko konieczność wymiany wykładziny na nową, musimy ostrożnie podchodzić do jej zakupu. W takim razie, na co należy zwracać uwagę, wybierając tego typu wykładzinę? Najważniejsze wskazówki w tym zakresie zebraliśmy w dalszej części tego artykułu. Zapraszamy!

Wybierz wykładzinę renomowanego producenta

Z całą pewnością wykładzina obiektowa nie powinna być zakupiona od pierwszego lepszego producenta, a od takiego, który cieszy się dużą renomą i ma pozytywne opinie od dotychczasowych klientów. Żeby oszacować wiarygodność danego producenta, warto rzucić okiem na jego profile w mediach społeczonościowych i dostępne tam opinie klientów.

Dodatkowo pomocne mogą być zdjęcia z realizacji dotychczasowych projektów, które często dostępne są na stronach internetowych producentów wykładziny. Dzięki temu oszczędzimy sobie dużo potencjalnych problemów z niezgodnością towaru z umową czy niską jego jakością.

Wysoka jakość wykładziny zapewni, że będzie ona służyła firmie przez lata bez żadnych problemów. Wymiana wykładziny jest nie tylko kosztowna, ale też czasochłonna i utrudnia funkcjonowanie firmy (a w niektórych przypadkach całkowicie uniemożliwi pracę na czas remontu – tak będzie na przykład w sklepie). Dlatego też nie warto ryzykować i pozyskiwać wykładziny z niepewnych źródeł. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na wieloletnie doświadczenie i dobrą reputację.

Zwróć uwagę na wytrzymałość, ale też wygląd

Wytrzymałość wykładziny obiektowej to niewątpliwie jej najważniejsza cecha, ale to nie wszystko. Kolejny istotny aspekt to choćby parametry akustyczne (czyli to, jak dobrze wykładzina tłumi dźwięki poruszania się – jest to istotne szczególnie w dużych obiektach ze sporym natężeniem ruchu), nie bez znaczenia jest również łatwość czyszczenia takiej wykładziny.

Warto pamiętać także o atrakcyjnym wizualnie wyglądzie, spójnym z wizerunkiem marki, a także z wystrojem reszty biura czy sklepu. Podłoże powinno dobrze komponować się ze ścianami i innymi elementami wystroju.

Dodaj komentarz