Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu

Twoja codzienna pielęgnacja skupia się na ochronie i odżywieniu skóry twarzy, aby mieć piękną i zdrową cerę. Tymczasem szyja i dekolt są bardzo delikatnymi obszarami i to na nich widoczne są pierwsze zmarszczki i przebarwienia spowodowane szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W związku z tym również potrzebują odpowiedniej ochrony i nawilżenia. Dlaczego więc zapominasz o nich podczas codziennej pielęgnacji? 

Śpij na plecach

Twoja pozycja w trakcie snu może być jedną z głównych przyczyn zmarszczek na dekolcie. Zwłaszcza, jeśli masz duży biust. Im większe piersi tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się zmarszczek w górnej części klatki piersiowej. Jeśli śpisz na boku lub brzuchu jesteś bardziej narażona na pojawienie się zmarszczek na dekolcie oraz szyi. Dlatego najodpowiedniejszą pozycją jest sen na plecach. Możesz zaopatrzyć się w specjalną poduszkę przeznaczoną dla osób śpiących na plecach. 

Peelinguj regularnie, ale bardzo delikatnie

Delikatne złuszczanie martwego naskórka może pobudzić produkcję kolagenu w skórze, który pomaga w zachowaniu gładkiej skóry szyi i dekoltu. Jednak gdy wykonujesz go zbyt często lub zbyt agresywnie, możesz podrażnić skórę. 

Zachowaj również ostrożność ze szczotkami do mycia ciała i twarzy. Jeśli używając ich zastosujesz zbyt dużo siły możesz spowodować otarcia. 

Chroń przed promieniami słonecznymi

Skóra na szyi i dekolcie jest znacznie cieńsza niż skóra twarzy. Mimo to nie chronisz jej przed słońcem? Lepiej zacznij to robić. Jest ona bowiem bardzo podatna na uszkodzenia słoneczne, a nawet raka. Codziennie rano wmasuj w nią krem z filtrem UV o szerokim spektrum, aby uchronić ją przed szkodliwym działaniem słońca. Wybierz krem o SPF 30 lub SPF 45, który w swoim składzie będzie zawierał również przeciwutleniacze, zapewniające dodatkową ochronę. Obszar ten zawiera również mniej gruczołów łojowych, więc jest dodatkowo podatny na przedwczesne starzenie się. Dlatego zwróć uwagę czy krem, którego używasz ma właściwości nawilżające.

Używaj kremu do szyi i dekoltu

Chociaż kosmetyki do pielęgnacji twarzy i te przeznaczone do pielęgnacji szyi i dekoltu mają podobne składy, to jednak kremy do twarzy mogą nie być wystarczająco delikatne dla bardzo wrażliwej i suchej skóry dekoltu. Wybierz krem z zawartością:

  •  kwasu hialuronowego dla nawilżenia,
  •  peptydów, które pobudzą produkcję kolagenu,
  •  niacynamidem, aby zmniejszyć zaczerwienienia i wzmocnienie skóry,
  •  ekstraktami ujędrniającymi, które pomogą w walce z wiotką skórą.

Nałóż krem na szyję i rozprowadź go aż do dekoltu, ponieważ cały ten obszar jest narażony na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

1 Comment

Dodaj komentarz