Suknie ślubne. Czym kierować się podczas wyboru?

Suknie ślubne. Czym kierować się podczas wyboru?

Suknie ślubne. Czym kierować się podczas wyboru?

Podążanie za chwilowymi trendami w kwestii wyboru sukni ślubnej nie jest najlepszym pomysłem. Jak znaleźć wymarzoną suknię ślubną? Czym kierować się podczas wyboru? A co, jeśli zupełnie nie wiesz, czego chcesz? Ślubny suknio-poradnik powinien Ci pomóc!

Uwolnij marzenia

Czasem lepiej postawić na ponadczasowe fasony. Zachowawcza elegancja jest bezpieczna. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie pojawiają się jasno określone preferencje. Czasem z kolei warto totalnie pójść za głosem serca. Skupić się na wyrażeniu siebie. Dzień, w którym zadeklarujesz swoje uczucie powinien być wyjątkowy. To oczywiste. Daj się ponieść marzeniom, nawet tym z dzieciństwa. Zastanów się co lubisz. Moda nie musi Cię ograniczać. Moda przemija. Twój styl jest Twój, a Ciebie całą pokochał On, mężczyzna Twojego życia.

Będąc w salonie sukien ślubnych nie masz żadnych ograniczeń. Możesz przymierzać do woli suknie ślubne w różnych fasonach, o różnych krojach i kolorach. Panną młodą będziesz tylko raz. Warto więc znaleźć suknię ślubną, która będzie pasowała do ciebie pod każdym względem. Może okazać się też, że oczaruje cię suknia, która wisząc na wieszaku nigdy nie zwróciłaby twojej uwagi. Pamiętaj o tym, że kreacja inaczej wygląda wisząc na wieszaku, aniżeli kiedy mamy ją ubraną na sobie. Skoro nie masz żadnych ograniczeń wykorzystaj tą szansę i wybieraj, przebieraj i przymierzaj ile dusza zapragnie. A perełkę możesz znaleźć tam gdzie się jej w ogóle nie spodziewasz.

Ponadczasowość

Gładkie, do granic możliwości minimalistyczne suknie ślubne to opcja dla smukłych panien młodych. Jeśli Twoja sylwetka przypomina np. sylwetkę księżnej Meghan Markle to możesz się zainspirować jej wyborem. Taka sylwetka jednak nie ogranicza. Zupełnie. Wszystko zależy od tego czy jesteś tradycjonalistką. Pod hasłem ponadczasowości w damskiej modzie ślubnej nie kryje się skrajny minimalizm. Nie musi być to też tylko to, co klasyczne.

Ponadczasowa suknia ślubna wyróżnia się kilkoma cechami:

  • Brak przesadnej objętości. Typowe bezy i bufiaste falbany odpadają. Suknia księżnej Diany nie była ponadczasowa. Niestety.
  • Brak błyskotek. W dniu ślubu w zupełności wystarczy Twój naturalny blask.
  • Brak satyny. Niestety. To piękny materiał, ale nie ponadczasowy.
  • Zwiewne fasony. Ciężkie suknie ślubne ze sztywnych materiałów zupełnie odpadają. Gorsety wrzynające się w ciało też.
  • Dopasowane kroje. Moda na podkreślanie sylwetki nie przemija.

Pamiętaj, że suknia powinna pasować do Twojej sylwetki, zarówno w przypadku rozmiaru XXS i XXL. To, że nosisz rozmiar 34 nie oznacza, że każdy wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Idealna suknia ślubna musi być dopasowana nie tylko pod względem sylwetki. Nie zapominaj, że bez dopasowania także do charakteru i osobowości poczujesz się przebrana, a nie ubrana! Ma być odważna, jeśli taka jesteś. Ma być skromna, jeśli nie jesteś odważna. Jeśli cenisz sobie minimalizm i taka też będzie twoja suknia ślubna z pewnością będzie to dobry wybór. Szybciej oczarujesz swoich gości oraz wybranka serca będąc sobą, niż przebierając się w kreację, która w ogóle do ciebie nie pasuje.

Nie ma rzeczy niemożliwych

Niezależnie od tego czy jesteś kobietą romantyczną, ekstrawagancką, odważną, zmysłową, lubiącą klasykę czy minimalizm. W każdym przypadku możesz napotkać problemy podczas poszukiwań sukni ślubnej. Nawet, jeśli wiesz czego szukasz. Na suknie ślubne czeka się miesiącami. Czasem nawet rok. Idziesz do salonu. Jednego, drugiego, trzeciego… Po drodze w końcu jest! Ta wyśniona, a może i nie. Wybierasz, bo masz już dosyć chodzenia. Straty czasu. Terminów na przymiarki brak. Swoje robi także stres przed ślubem, jak i upływający czas i obawa, że nie zdążysz znaleźć wymarzonej kreacji.

Przystań na chwilę. Zamknij na moment oczy, a tuż po otworzeniu ukazuje się ona, wymarzona suknia. Tradycyjny salon sukien ślubnych z milionem kiecek na wieszakach może przytłaczać. Tutaj nie ma pstryk i już. Warto najpierw sprawdzić atelier, w którym nie ma mowy o masówkach. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci, aby suknia ślubna była dopasowana do całej Ciebie.

Dodaj komentarz