Najmodniejsze w sezonie kolory farb do ścian

Najmodniejsze w sezonie kolory farb do ścian

Kiedy decydujemy się na odmalowanie mieszkania, to najczęściej z powodów estetycznych – dotychczasowe pokrycie wymaga odświeżenia, lub po prostu dotychczasowe kolory już się domownikom znudziły. Czy wybierając kolory wnętrz, należy kierować się modą? Wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela mieszkania.

Śnieżka farby do sypialni

Miejsce, w którym odpoczywamy i śpimy, kojarzy się raczej ze spokojnymi, pastelowymi kolorami. W takim wnętrzu świetnie sprawdzi się beż, szarość czy pudrowy róż. Warto zdecydować się na jasne kolory ścian, a bardziej odważnie zagrać dodatkami. Łatwiej i taniej jest kupić nową narzutę i poszewki na poduszki niż organizować malowanie, dlatego jeśli chcesz nadać swojej sypialni nieco charakteru, postaw na mocniejsze kolory w dodatkach. Decydując się na delikatne ściany, możesz wybrać energetyczne poduszki, zasłony, narzutę czy pościel. W przypadku pudrowo różowych ścian, świetnie sprawdzą się malinowe lub burgundowe dodatki.

Jeśli na ściany wybierzesz beż, zdecyduj się na brązowe akcesoria. W tym przypadku, można pięknie urządzić pastelowe wnętrze, które jednocześnie będzie kontrastowe. Jak tego dokonać? Kolory ziemi, do których można zaliczyć beż czy kolor piaskowy, świetnie łączą się z błękitem. Jest to także wyjątkowo modne połączenie, które z pewnością będzie robiło niesamowite wrażenie zarówno na domownikach, jak i gościach.

Błękit świetnie będzie wyglądał także w pomieszczeniach pomalowanych na szaro. Odważnym połączeniem, choć bardzo eleganckim i modnym, będzie zestawienie powyżej opisanych kolorów ścian ze szmaragdowymi, turkusowymi czy kobaltowymi dodatkami. Dzięki temu sypialnia będzie niezwykle oryginalna. Duży wybór farb do sypialni i nie tylko znajdziesz tu: https://www.dekoratorium.pl/pl/Marki/Sniezka/c/b2c-sniezka

Śnieżka kolory do pokoju dziecięcego

Do pokoju dziecięcego wybieramy najczęściej bardziej energetyczne kolory, niż do pozostałych wnętrz. To także miejsce, w którym bardziej istotny jest wybór rodzaju farby – ważne by była łatwo zmywalna, odporna na różne rodzaje zabrudzeń, bezpieczna dla dzieci i miała powłokę antystatyczną. To ostatnie oznacza, że do ścian pokrytych taką farbą, przywiera znacznie mniej kurzu.

Wszystkie te wymogi spełnia farba Śnieżka satynowa, która jest odporna aż na 100 różnych rodzajów plam, pod warunkiem, że zostaną usunięte w ciągu pięciu minut od zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem jest także pomalowanie pokoju dziecięcego na biało. Zabawki dziecięce są wielokolorowe, a dzięki białym ścianom, pokój będzie się wydawał większy.

Farba satynowa jest świetnym wyborem do pomalowania ścian w kuchni. Odporność na zabrudzenia i możliwość czyszczenia, z pewnością ułatwią utrzymanie ścian kuchennych w dobrej kondycji przez kilka lat. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, pomaluj ściany w obu pomieszczeniach na ten sam kolor, dzięki temu będą się wydawać optycznie powiększone. Oddzielać kuchnię od części wypoczynkowej może lakobel, czyli ta część między szafkami stojącymi, a wiszącymi. Wybierz płytki mozaikowe lub szybę w kontrastowym kolorze, a pod kolor dobierz dodatki i dekoracje w kuchni.

Dodaj komentarz