Jak się przygotować do sesji ślubnej w górach?

Jak się przygotować do sesji ślubnej w górach?

Jaka powinna być idealna sesja ślubna? Przede wszystkim musi opowiadać historię o dwójce zakochanych ludzi, ich szczerym i płomiennym uczuciu, i oczywiście o wzajemności. Jeśli marzycie o ujęciach, które wszystkich chwytają za serce, musicie zapomnieć o sesji w profesjonalnym studiu fotograficznym. Zamiast tego wybierzcie się na spacer w polskie góry!

Dlaczego każdy fotograf ślubny poleca góry na sesję?

Nie da się piękniej zobrazować emocji niż za pośrednictwem dzikiej przyrody i natury. Potęga gór, wiatr we włosach, dwoje zapatrzonych w siebie ludzi i fotograf ślubny próbujący uchwycić najbardziej ulotne momenty. Czy można piękniej wyrazić uczucie?

Górskie sesje zdjęciowe zdecydowanie należą do najpiękniejszych. Należy jednak pamiętać, że do takiej przygody trzeba się odpowiednio przygotować. Sprawdźcie zatem na co warto zwrócić uwagę wybierając się na szlak w poszukiwaniu pięknych kadrów i skrajnych emocji.

Przygotowania mają znaczenie

Na samym początku trzeba wybrać porę na sesję zdjęciową. Warto zaplanować to od razu po ślubie, gdyż wówczas organizacja przebiega sprawniej. Z uwagi na to, że większość ślubów odbywa się w lecie, warto wykorzystać ten czas na wędrówkę po górach. Dzień jest wtedy najdłuższy, a temperatury zazwyczaj sprzyjają. Warto mieć jednak na uwadze, że góry bywają zdradliwe, a prognostycy są omylni. Jeśli sesja plenerowa wiąże się z wyjazdem, dobrze jest na nią zarezerwować przynajmniej dwa dni.

Wychodząc na szlak, nawet z pozoru prosty i nieodległy, trzeba się zaopatrzyć w suchy prowiant oraz ciepłą herbatę w termosie, a także kilka pokrzepiających przekąsek, tj. batoniki proteinowe, bądź orzechy i bakalie. Wycieczki górskie zabierają najczęściej sporo energii, a komfort Pary Młodej przekłada się potem na efekty sesji, którą wykonuje fotograf ślubny w górach.

Sesja ślubna w górach

Górska sceneria daje ogrom możliwości. Profesjonalny fotograf ślubny (https://www.marcinorzolek.pl/) potrafi wykonać ujęcia zarówno na szczycie góry, jak i w trakcie powolnej wędrówki. Planując sesję ślubną w górach, trzeba wcześniej określić co chcemy zamieścić na fotografiach. Jest to fundamentalnie ważna kwestia, gdyż to od niej zależy rodzaj przygotowań. O ile wykorzystanie pięknych krajobrazów jako odległego tła jest bardzo prostym rozwiązaniem, wyjście na szlak już takim nie jest.

Co musi zabrać fotograf ślubny i Para Młoda na plener w górach?

Podczas sesji w górach, nie wolno zapomnieć o specyfice wycieczek górskich. Nawet podczas pięknej, letniej pogody, koniecznie trzeba pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań. Jednym z ważniejszych aspektów jest także wybór butów, które powinien mieć ze sobą fotograf ślubny oraz nowożeńcy. Na sam szlak trzeba wziąć tradycyjne buty górskie lub po prostu wygodne buty z twardą podeszwą. Z kolei już w trakcie sesji ślubnej dobrze sprawdzą się sandały lub zwykłe balerinki. Wielbicielki szpilek raczej powinny zostawić swoje pantofle w domu. Jeśli jest taka możliwość można się przebrać w schronisku na szczycie, na szlaku zadbać wyłącznie o swój komfort i bezpieczeństwo całej grupy.

Dodaj komentarz