Dobry salon fryzjerski to zadowolona kobieta

Dobry salon fryzjerski to zadowolona kobieta

Nie od dziś wiadomo, że kobieta lubi zmiany, a już najbardziej te, które dotyczą jej wyglądu.

Ile to razy zastanawiamy się nad zmianą fryzury, jaki kolor dobrać, może grzywka, balejaż, czy włosy do ramion a może odważyć się na całkiem krótkie ?

Zanim jednak już podejmiemy tą decyzję, która często wymaga trochę czasu, warto zastanowić się jaki mamy typ twarzy i na co możemy sobie pozwolić, bo co jak co, ale nie ma nic lepszego jak zadowolona kobieta wychodząca z zakładu fryzjerskiego 🙂

Fryzjerzy i styliści wyróżniają 4 podstawowe typy twarzy:

  • owalny
  • okrągły
  • trójkątny
  • kwadratowy

A oto wskazówki dotyczące poszczególnych typów:

1.Twarz owalna – regularne kształy, trochę wydłużony podbródek, wysokie czoło. Jeżeli posiadasz ten typ twarzy – jesteś szczęściarą; pasuje Tobie większośc fryzur ! 🙂 Warto wybrać gładkie uczesanie albo miękkie fale. Grzywka może być równa, asymetryczna, postrzępiona lub ułozona na bok. Najlepiej unikać rozpuszczonych włosów z przedziałkiem pośrodku głowy.

2.Twarz okrągła – okrągłe, pełne policzki, zaokrąglona broda, niezbyt wysokie czoło. Taki kształt sprawia, że wyglądasz bardzo dziewczęco ! Najlepiej zrezygnować z grzywki, a jeżeli nie można się z nią “rozstać za żadne skarby” polecam zaczesywanie jej na bok 🙂 najlepiej długie proste włosy maskujące policzki – wyszczuplą optycznie twarz. Jeżeli lubujesz się w krótkich fryzurach, najlepiej pomyśleć o postrzępionych końcówkach, opadających na policzki. Najlepiej unikać bardzo krótkich fryzur np. “na jeża” ponieważ odsłaniają całą twarz.

3.Twarz trójkątna – wyraźnie zarysowane kości policzkowe, dośc wysokie czoło, boczne linie biegną po skosie od skroni w kierunku brody. Najlepiej włosy półdługie i wycieniowane. Dobra będzie fryzura z przedziałkiem na boku i włosami założonymi na jedno ucho. Końce można mocno wycieniować, albo wręcz odwrotnie – ułożyć w puszyste loki, które poszerzą optycznie dolną część twarzy.

4.Twarz kwadratowa – szerokie czoło, wydatne kości policzkowe, szeroka żuchwa. Długie i proste włosy to coś w sam raz dla Ciebie. Jeżeli wolisz krótsze fryzury, najlepiej zdecydować się na pazurki. Jeżeli grzywka to nie może być zbyt krótka i prosta, najlepiej zdecydować się na ściętą ukośnie i wycieniowaną. Szerokie kości policzkowe najlepiej maskować za pomocą długich, wycieniowanych kosmyków 🙂

Dodaj komentarz