Fototapety w salonie lub sypialni – minimalistyczny ideał każdego wnętrza

 Fototapety w salonie lub sypialni – minimalistyczny ideał każdego wnętrza

Modna i stylowa aranżacja wnętrza domu lub mieszkania nie należy do najprostszych zadań. Co prawda wiemy, że nowoczesna, domowa przestrzeń powinna cechować się minimalizmem oraz funkcjonalnością. Praktyka jednak pokazuje, że trzymanie się tej zasady, nie zawsze wpływa korzystnie na wizualność poszczególnych wnętrz. Na szczęście można uzupełnić ją o stylowe obrazy lub fototapety, które wbrew pozorom stają się aranżacyjnym hitem współczesnych sypialni, salonów i nie tylko. Proste i niedrogie dodatki nadadzą wyjątkowości pomieszczeniu, w którym się znajdą.

Fototapety to wcale nie przestarzała dekoracja!

Niektórym osobom fototapety kojarzą się z minionymi latami młodości, w których to niemal każdy salon urządzony był w tym samym stylu. Z reguły dawne wnętrze tego pomieszczenia posiadało masywny i ogromny regał z ustawionymi na pułkach kryształowymi kieliszkami lub dekoracyjnymi szklankami. Naprzeciwko znajdowała się kanapa, a za nią piękna (jak na tamte czasy) fototapeta z widokiem górskiego jeziora, wodospadu lub plaży. I tak niemal w każdym domu. Ówczesna dekoracja nie zachwycała ani jakością obrazu, ani trwałością. Nic zatem dziwnego, że fototapety zyskały przez to złą opinię.

Na szczęście czasy te mamy już dawno za sobą. Dzisiejsze fototapety nie mają zbyt wiele wspólnego z wersją z przeszłości. Współcześnie stały się pożądanym elementem dekoracyjnym niejednego wnętrza, któremu potrafią nadać wyjątkowości i pewnego rodzaju wizualnej harmonii. Dostępne wzory i kolory fototapet, a także ich wysoka jakość pozwala przekonać do siebie nawet największych sceptyków. Wystarczy nieco rozejrzeć się po aranżacjach z ich udziałem, aby zyskać pewność, że są ponownym aranżacyjnym hitem, dopasowanym do indywidualności domowników.

Szeroka gama kolorystyczna, różnorodność wzorów i materiałów

Na popularność fototapet największy wpływ miały istotne zmiany związane z ich wyglądem oraz różnorodnością. Obecnie dostępne kolory oraz wzory tego typu ozdób na ścianę sprawiają, że można przebierać w nich bez końca. Co więcej, niektóre firmy zajmujące się sprzedażą, umożliwiają niejako samodzielne zaprojektowanie tego typu dekoracji. Do takiego indywidualnego projektu można wykorzystać m.in. samodzielnie wykonane zdjęcie. Decydując się na taką opcję, należy jednak zadbać o wysokiej jakości fotografię, która po powiększeniu na rozmiar danej ściany będzie prezentować się równie idealnie, jak gotowe projekty.

Wybór fototapet nie ogranicza się jedynie do wzorów i kolorów. Możemy także decydować o wyborze materiału, z którego zostały wykonane. Część z nich odporna jest na działanie wilgoci, a inne zapewniają szybki i prosty montaż dzięki swojej samoprzylepności.

Dodaj komentarz