Historia pole dance, czyli jak powstał taniec na rurze

Historia pole dance, czyli jak powstał taniec na rurze

Kluby nocne od dawna są miejscem, gdzie ludzie szukają rozrywki i wyjątkowych doświadczeń. Jednym z najbardziej intrygujących elementów stał się pole dance, czyli sztuka tańca na rurze. Ta wciąż zdobywa popularność w klubach, ale także coraz więcej osób stara się odczarować dotychczasowe konotacje. Bowiem taniec na rurze to nie tylko atrakcja klubów nocnych, ale także popularne zajęcia fitness. Skąd się wziął pole dance?

Początki pole dance

Początki pole dance sięgają daleko wstecz, a jego korzenie można odnaleźć w cyrkowych tradycjach. W XIX wieku tancerki używały słupów do swoich akrobacji, tworząc pierwowzory tego, co dzisiaj nazywamy pole dance. W latach 20. XX wieku tańce na rurze zaczęły być popularne w klubach nocnych, jednak zdecydowanie różniły się od dzisiejszej elegancji i zmysłowości.

W kolejnych dziesięcioleciach pole dance przechodził różne fazy ewolucji. W latach 80. i 90. XX wieku, ze względu na popularność muzyki pop i filmów, ta forma tańca zaczęła pojawiać się w teledyskach i produkcjach filmowych. Jednak to w latach 90. i na początku XXI wieku pole dance przekształcił się w nieco inną sztukę – bardziej zmysłową i elegancką. Tancerki zaczęły rozwijać nowe figury i ruchy, łącząc elementy akrobatyki, tanecznego ruchu i siły fizycznej. Ekskluzywny klub nocny to miejsce, w którym możesz podziwiać ten rodzaj tańca.

Pole dance nie tylko w klubach nocnych 

W miarę jak pole dance ewoluował, zyskał akceptację jako forma sztuki tanecznej. Zaczęły powstawać szkoły i kursy nauczania tej dyscypliny. Organizowane były także zawody, podczas których tancerki i tancerze prezentowali swoje umiejętności. To przyczyniło się do zmiany percepcji pole dance. Obecnie nie jest to jedynie kontrowersyjna rozrywka w klubach nocnych. 

Technika tańca na rurze obejmuje szereg wymagających elementów atletycznych, takich jak wspięcia, obroty oraz precyzyjne wykorzystanie kończyn do utrzymania równowagi podczas zmiany położenia. Wyjątkowo istotna jest siła górnych partii ciała oraz korpusu, jeśli pragniemy perfekcyjnie wykonywać ruchy w tańcu na rurze. Nic więc dziwnego, że zajęcia pole dance stały się tak popularne. Nienaganna sylwetka i siła to elementy, które po nich zdobędziemy. 

Pole dance w Hustler Club

Hustler Club, będąc miejscem, które zawsze podąża za najnowszymi trendami w rozrywce nocnej, wprowadził pole dance jako stały element swojego repertuaru. W klubie możesz podziwiać nie tylko profesjonalne tancerki, ale także doświadczyć atmosfery tej unikalnej formy sztuki tanecznej. To idealne miejsce, aby spędzić czas w ekskluzywnym otoczeniu w towarzystwie znajomych.

Dodaj komentarz