Jak zdrowo przytyć? Najskuteczniejsze sposoby na nabranie masy

Jak zdrowo przytyć? Najskuteczniejsze sposoby na nabranie masy

Zdrowe przytycie czasami bywa trudniejsze od schudnięcia. Istnieją jednak skuteczne sposoby i triki na szybkie nabranie masy. Jak przytyć zdrowo i bez wysiłku?

Nie rezygnuj z ruchu!

Bardzo złym wyborem osób, którym zależy na zdrowym nabraniu masy, jest rezygnacja z jakiegokolwiek ruchu. Sposób ten jest nie tylko mało skuteczny, ale też bardzo szkodliwy. Co prawda brak ruchu sprawia, że spalamy mniejszą ilość kalorii, jednak warto pamiętać, że organizm potrzebuje paliwa nawet do oddychania i kalorie spalane są też w trakcie odpoczynku, a nawet snu. Zaprzestanie aktywności fizycznej nie tylko nie spowoduje szybkiego przybierania na wadze, bez odpowiedniej diety, ale też bardzo źle wpłynie na cały organizm. Brak ruchu przy jednoczesnym sięganiu po niezdrowe bomby kaloryczne doprowadzi z kolei do przytycia, jednak nie takiego, jakbyśmy chcieli. W pierwszej kolejności otłuszczeniu ulegną narządy wewnętrzne, następnie dojdzie do miejscowego odkładania tkanki tłuszczowej. Jak więc zrobić to lepiej i przytyć tak, by kilogramy równomiernie rozłożyły się na ciele?

Aktywność fizyczna i nadwyżka kalorii – najlepszy sposób na zdrowe przytycie

Jedynym, zdrowym, a zarazem skutecznym sposobem na zdrowe przytycie, jest aktywność fizyczna z jednoczesną nadwyżką kaloryczną. Trenując tak jak dotąd, i spożywając większą ilość kalorii, niż jest w stanie spalić nasz organizm, szybko zbudujemy pożądaną sylwetkę, z mięśniami zamiast tkanki tłuszczowej. Ten sposób jest ponadto najskuteczniejszy, gdyż przy wejściu w nadwyżkę, bardzo szybko zobaczymy widoczne rezultaty, nie tylko na wadze, ale też na wyglądzie sylwetki. Niestety nie każdy ma łatwość wchodzenia w nadwyżkę, bardzo ważny jest tutaj apetyt. Łatwiej mają osoby, które kochają jeść, gdyż dla nich zazwyczaj nie jest problemem zjeść jeden lub dwa dodatkowe posiłki w ciągu dnia. Niejadki i osoby z mniejszym apetytem muszą jednak kombinować, by dobić wskazaną ilość kalorii, warto wówczas próbować różnych trików.

Jak dorzucić kalorie do bilansu, bez wysiłku?

Dorzucenie kalorii do dziennego bilansu, bez wysiłku może być proste. Wystarczy sięgać po zdrowe bomby kaloryczne, takie jak na przykład masło orzechowe. Również zwykłe masło pochodzenia zwierzęcego może być bardzo dobrym źródłem kalorii, grubsze nasmarowanie kanapki daje już rezultat, jeśli chodzi o kalorie. Sięgać warto też po posiłki płynne, gdyż zazwyczaj łatwiej je spożyć, a ich wartość kaloryczna jest taka sama jak posiłków stałych. Smoothies owocowe z kalorycznymi dodatkami, spożyte pomiędzy głównymi posiłkami to sprawdzony sposób. Wśród najpopularniejszych dodatków wymienić można mleka roślinne, gorzką czekoladę oraz olej kokosowy, którego zaledwie łyżeczka wystarczy do podbicia wartości kalorycznej posiłku

Dodaj komentarz