Kontenery na gruz Gdańsk – jak wybrać odpowiedni? 

Kontenery na gruz Gdańsk – jak wybrać odpowiedni? 

W trakcie remontu lub też budowy powstaje wiele odpadów różnej maści. Jednak główną grupą jest gruz. Jak się go pozbyć? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że gruzu nie możemy wyrzucić do zwykłego pojemnika na odpady komunalne. Za to grożą kary grzywny. W efekcie niezbędny jest wynajem kontenera na gruz. Jak wybrać odpowiedni? Zobacz, na co zwrócić uwagę. 

Jak wybrać pojemnik na odpady remontowe? Kontenery na gruz Gdańsk

Obowiązkowym krokiem przy remoncie mieszkania, czy pracach przydomowych jest zamówienie kontenera na odpady. Taki pojemnik może się przydać również przy pozbywaniu się staroci z piwnicy, czy strychu. Jeśli nie wiesz, co zrobić z gruzem i innymi odpadami remontowymi, to odpowiedź jest prosta – wynajmij kontener. Zobacz kontenery na gruz Gdańsk.

Zanim jednak zamówisz pojemnik, musisz wybrać odpowiedni model oraz wielkość. Jak to zrobić? Pod uwagę przede wszystkim musimy wziąć takie cechy odpadów jak ich rodzaj, wielkość i waga. W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać, że kontener dobieramy do rodzaju gruzu. Tutaj możemy wymienić trzy grupy – gruz czysty, mieszany i zanieczyszczony. Następnie musimy rozważyć wielkość pojemnika. Przy remoncie, czy budowie potrzebujemy czegoś wystarczająco dużego, co pomieści całość odpadów. Na koniec musimy wziąć pod uwagę także limit wagi pojemnika. Musi być on odpowiednio mocny, aby wytrzymał ciężar gruzu podczas składowania i transportu. 

Co grozi za wyrzucenie gruzu do pojemnika na odpady komunalne?

W Polsce wyrzucanie gruzu do kontenerów na śmieci komunalne jest niezgodne z prawem. Przepisy zabraniają wyrzucania odpadów budowlanych do zwykłych pojemników. Jeśli nie zastosujemy się do przyjętych zasad, to możemy narazić się na konsekwencje finansowe. Za takie działanie grozi mandat w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Co więcej, odpady takie jak gruz, mogą uszkodzić śmieciarkę. W efekcie możemy ponieść dodatkowe koszty związane z naprawą maszyny. 

Jakie są rodzaje gruzu? 

Już wiesz, że gruz możemy podzielić na trzy rodzaje – czysty, zmieszany i zanieczyszczony. W tym pierwszym składowane są najczęściej gruz betonowy i ceglany czysty. Dopuszczalne jest również umieszczenie gruzu z niewielką ilością glazury, gleby, piasku, kamieni, czy tynków oraz dachówki. Warto przy tym wiedzieć, że nieprawidłowe posegregowanie odpadów grozi podniesieniem opłaty za wynajem kontenera lub odmową odebrania wypełnionego pojemnika (wraz z usunięciem odpadów). Gruz po segregacji można poddać recyklingowi. 

Dodaj komentarz