Randkowanie online – plusy i minusy

Randkowanie online – plusy i minusy

Randkowanie online - plusy i minusy

Doświadczenia związane z randkami online są zazwyczaj mieszane. Niektórzy ludzie mają pozytywne wspomnienia z takich spotkań, które zakończyły się satysfakcjonującymi relacjami. Inni opowiadają historie pełne rozczarowań i frustracji. Tak więc, spotkanie z kimś poznanym w Internecie ma zarówno zalety, jak i wady. Poniżej szczegóły.

Dostępność

  • Zalety: Randki online umożliwiają dostęp do większej liczby potencjalnych partnerów, niż moglibyśmy znaleźć w życiu codziennym. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób zainteresowanych partnerami określonego typu, orientacji i stylu życia.
  • Wady: Wybory partnerów mogą stać się mylące i przytłaczające. Bez jasnego planu, internetowe spotkania mogą utknąć na etapie wiecznego poszukiwania ideału.

Dopasowanie

  • Plusy: Wiele serwisów randkowych oferuje różne rodzaje testowania osobowości i dopasowywania. Takie dopasowanie może pomóc dopasować osoby do partnerów, którzy mogą być bardziej zgodni.
  • Wady: Dopasowywanie to trudny proces, a testowanie może nie być dokładne dla wszystkich typów osobowości. Ponadto ludzie mogą zmieniać z biegiem czasu. Dopasowanie może zatem przeoczyć potencjalnie dobrych partnerów.

Komunikacja

  • Zalety: komunikacja za pośrednictwem komputera pozwala na bezpieczną i wygodną interakcję, bez większego ryzyka i zaangażowania czasowego. Dla zapracowanych osób oraz tych dbających o bezpieczeństwo taka komunikacja jest doskonałym sposobem na “przetestowanie” potencjalnych partnerów. Możemy znaleźć kogoś idealnie dopasowanego do swoich oczekiwań.
  • Wady: W komunikacji za pośrednictwem komputera brakuje niektórych informacji dostarczanych w bezpośredniej interakcji. W rezultacie trudniej jest ocenić, czy dana osoba odpowiada naszym oczekiwaniom. Ponadto niektóre z sygnałów i funkcji, które budują atrakcyjność (jak dotykanie), nie mogą zostać zrealizowane za pomocą komputera. Taka komunikacja za pośrednictwem komputera może wydawać się zbyt sztuczna i pozbawiona emocji.

Komunikacja online ma na celu nawiązanie jedynie początkowego połączenia, a nie ustanowienie fundamentu dla całej relacji.  Dzięki rankingom takim jak na topserwisrandkowy możemy zaoszczędzić swój czas ograniczając wysiłki do obszaru, gdzie mamy największą szansę na powodzenie i znalezienie kogoś spełniającego nasze oczekiwania. Zwykle wystarczy kilka krótkich wiadomości e-mail lub szybkich rozmów. Tak naprawdę dopiero spotkanie bezpośrednie daje możliwość na rozwinięcie właściwych relacji.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby pamiętać, że randki internetowe są najlepiej wykorzystywane jako źródło informacji o osobach na ewentualne spotkania twarzą w twarz. Mając to na uwadze, uniknąć można utknięcia w niedogodnościach i ograniczeniach związanych z randkami online. W razie niepowodzeń podczas rozmów online warto zasugerować osobiste spotkanie.

Dodaj komentarz