Sposoby na odzyskiwanie danych z pendrive

Sposoby na odzyskiwanie danych z pendrive

Sposoby na odzyskiwanie danych z pendrive

Bardzo często zdarza się, że dane z pamięci pendrive zostaną usunięte. Czasami jest to zwykły przypadek i z braku myślenia wyrzuci się te dane, a czasami los nie jest przychylny i niestety ale zostaną one usunięte. Jeśli zostaną usunięte dane, które nie mają zbyt dużej wagi to pół biedy i wiele osób przechodzi z tym problemem do porządku dziennego. Jednak czasami są tam istotne informacje o firmie lub projekt, którego termin złożenia zbliża się bardzo szybko. W takim wypadku istnieją możliwości odzyskania takich danych z pendrive i warto je znać, jeśli komuś w przyszłości miałoby się przydarzyć coś podobnego.

Odzyskiwanie danych z pendrive

1. Serwis odzyskiwania danych z pendrive

Jest to oczywiście, z naszego punktu widzenia, najprostsze rozwiązanie, w którym klient tylko płaci i nie musi martwić się o realizację zleconego zadania. Można udać się do serwisu, który bez problemu, jeśli pendrive nie jest uszkodzony, odzyska usunięte pliki. Jest to najprostszy dla nas sposób na odzyskanie danych z pendrive https://hddlaboratory.pl/odzyskiwanie-danych-z-pendrive/.

2. Programy do odzyskiwania danych z pendrive

W internecie można znaleźć naprawdę masę programów, dzięki którym można odzyskać dane ze swojego urządzenia. Są one proste w obsłudze i bardzo często po Polsku, dzięki czemu poruszanie się po nich jest bardzo naturalne.

3. Odzyskanie części danych

Programy, o których mowa w punkcie 2 mają to do siebie, że nie przywracają wszystkich plików, a tylko te, które leżą w kręgu zainteresowania klienta. Jest to bardzo dobre, ponieważ często zdarza się, że ktoś oczyszcza swój pendrive i nagle okazuje się, że usunął nie tylko to co miał ale także potrzebny plik. W takim wypadku w programie można wybrać nazwę pliku, która ma zostać przywrócona. Tym sposobem reszta niepotrzebnych plików będzie usunięta i przywracanie danych zajmie o wiele mniej czasu.

Zapobieganie usunięciu danych

Warto znać sposoby, dzięki którym można odzyskać dane ze swojego urządzenia, jednak warto też wiedzieć jak zapobiegać temu wydarzeniu. W tym celu należy przede wszystkim wiedzieć, gdzie znajduje się pendrive i dzięki temu nie wpadnie on w niepowołane ręce. Można także zaszyfrować dane i jeśli ktoś będzie chciał otworzyć zawartość to będzie musiał wpisać hasło. Oczywiście istnieją możliwości obejścia wszystkich zabezpieczeń, dlatego hakerzy mają pracę, jednak na pewno spowolni to utracenie danych i w tym czasie będzie można temu zapobiec. Jeśli jednak jest ktoś narażony na wiele czynników i jego pendrive wędruje z rąk do rąk to warto robić sobie zapasowe kopie, dzięki czemu w przypadku utraty danych z pendrive, nie znikną one z zapasowego dysku i będzie można na nowo je wgrać na przenośny dysk.

Dodaj komentarz