Szlakiem cudów natury

Szlakiem cudów natury

kredyt na wakacje

Odpocząć nad Morskim Okiem, usłyszeć śpiew ruchomych wydm, pospacerować szlakami wiodącymi przez prastarą Puszczę, przejść bieszczadzkimi połoninami, zobaczyć Błędne Skały…

Są w Polsce miejsca, które bez wątpienia zasługują na miano cudów natury. Podczas wakacji warto odwiedzić choć jedno z nich. Po raz pierwszy lub kolejny. Samemu, w gronie rodzinie lub przyjaciół.

Staw nad stawami

Bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce jest tatrzański staw Morskie Oko. Turyści kochają wpatrywać się w jego szmaragdową toń już od XIX wieku. Jako pierwsi jednak trafili tu górnicy, którzy szukali w Tatrach złota oraz malarze i poeci. Według legend Morskie oko połączone jest z Bałtykiem. A na swym dnie skrywa szkatułkę pełną pereł należącą do pewnego weneckiego kupca. Albo kociołek wypełniony dukatami, którego strzeże tajemniczy Król Złotych Węży. I popiersie cesarza Franciszka Józefa, które taternicy zrzucili z Rysów.

Wśród ruchomych wydm

Pas ruchomych wydm w Słowińskim Parku Narodowym na Pomorzu jest największym tego typu obszarem w całej Europie. Obejmuje ponad 500 ha złoto-białego krajobrazu, przypominającego pustynię. Podczas wiatru wiejącego z prędkością 20 km na godzinę można usłyszeć dźwięki wydawane przez piasek poruszający się nad wydmami, nazywane ich „śpiewem”.

Na spotkanie z królem Puszczy

Początki Puszczy Białowieskiej sięgają XVII wieku. Współcześnie to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków Polski. Magia prastarej puszczy przyciąga przede wszystkim osoby tęskniące za kontaktem z autentyczną przyrodą. W rezerwacie można zobaczyć nie tylko żubra – niekwestionowanego króla Puszczy, ale i żubronia, sarny, rysie, wilki i dziki. Niezapomnianą atrakcją jest przejazd kolejką przez leśne ostępy. A także regionalne, wschodnie przysmaki.

Nie ma jak na połoninie

Połonina Wetlińska to najpopularniejszy szlak turystów odwiedzających Bieszczady. To tu znajduje się Chatka Puchatka, najwyżej położone bieszczadzkie schronisko. Cała połonina stanowi wspaniały punkt widokowy. Będąc w Bieszczadach warto też zobaczyć Połoninę Caryńską, odznaczającą się jeszcze bardziej dziewiczym krajobrazem. W tutejszych matecznikach żyją wilki, niedźwiedzie, żbiki oraz całe stada karpackich jeleni.

W labiryncie skalnych dziwów

Błędne Skały to rezerwat przyrody w Górach Stołowych położony na ponad 20 hektarach. Stanowi istny labirynt pełen tuneli, szczelin, przejść i przedziwnych form skalnych przypominających bramy, kamienne postacie, głowy, grzyby, baszty. Można spotkać tu ogromne głazy na cieniutkich stopkach, które zdają się sobie nic nie robić z obowiązujących praw fizyki. W korytarzach Błędnych Skał panuje półmrok i chłód, nawet w najbardziej upalny dzień.

Wakacyjny relaks wśród rodzimych cudów natury nie należy do drogich. Podczas urlopu warto jednak zapewnić sobie i najbliższym możliwie jak największy komfort, który zapewni kredyt na wakacje. Najpiękniejsze miejsca w kraju bogate są bowiem w inne atrakcje, którymi warto wypełnić wolny czas. W końcu urlop jest jak święto…

Dodaj komentarz