Tiffany Blue – kolor inspirowany luksusem

Tiffany Blue – kolor inspirowany luksusem

No dobra. Wszyscy zachwycają się kolorem Tiffany Blue, więc też postanowiłam się do niego ustosunkować. Znalazłam w Internecie stwierdzenia, że jest to „kolor dający poczucie luksusu”, „kwintesencja stylu”, „dotyk wysublimowanego piękna”… Eee… Że co? Kolor, owszem, ładny i pięknie prezentuje się jako kolor przewodni wesela, ale żeby od razu „kwintesencja stylu”…? A jak wybiorę sobie jako kolor przewodni powiedzmy turkusowy, to już nie będzie to „kwintesencją stylu”?

Skąd się wzięła nazwa Tiffany Blue?

Nazwa koloru wzięła się oczywiście od nazwy firmy jubilerskiej Tiffany & Co., która to stworzyła śliczne pudełka na biżuterię w kolorze… uwaga… jaj drozda o niebieskim odcieniu. Kolor został przez nią opatentowany. I pudełka w tym właśnie kolorze przewiązane białą wstążeczką są obiektem pożądania kobiet na całym świecie (razem z zawartością, oczywiście). Sprawiają, że przyspiesza im tętno, a źrenice się rozszerzają. W tym samym czasie ich partnerzy maja podobne objawy, ale z całkiem innego powodu… I tu dochodzimy do sedna sprawy. Biżuteria firmy Tiffany & Co. jest dobrem luksusowym (czytaj: drogim), a ich firmowe pudełeczka można dostać jedynie razem z zakupioną biżuterią (naprawdę – nie da się ich kupić). Stąd też w naszym pojęciu utarło się, że kolor Tiffany Blue sam w sobie jest luksusowy, gustowny i owiany nutką elegancji.

Tak czy inaczej przyznać trzeba, że jest to kolor, który idealnie nadaje się jako kolor przewodni wesela. Pięknie współgra z bielą i czernią, a poza tym, pomimo, że jego bazą jest kolor niebieski, Tiffany Blue ma w sobie coś ciepłego… Zobaczcie sami, jak wygląda wesele w kolorze Tiffany Blue.

Para Młoda w kolorze Tiffany Blue

Tiffany Blue, jako kolor przewodni wesela można wpleść dosłownie wszędzie – zaczynając od sukni, poprzez buty, aż do biżuterii i innych dodatków Panny Młodej. Oprócz względów wizualnych jest tu jeszcze jeden plus – kwestia „czegoś niebieskiego” jest już załatwiona:)

Manicure i makijaż w kolorze Tiffany Blue

Z makijażem w odcieniach niebieskiego należy uważać i zdać się na opinię wizażystki, bo nie każdej kobiecie pasuje taki kolor. Jednak takim paznokciom mówię TAK nie tylko w dniu ślubu!

Bukiet ślubny w kolorze Tiffany Blue

Co do bukietu, to raczej ciężko znaleźć kwiaty w tym kolorze, choć oczywiście wszystko da się zrobić:) Chcesz mieć róże lub tulipany w kolorze Tiffany Blue? Nie ma sprawy – mogą zostać wychodowane specjalnie dla Ciebie. Ale jeśli nie chcesz przeznaczyc 90% ślubnego budżetu na kwiaty, to kolor Tiffany Blue idealnie komponuje się również z białym. Co powiecie na białe kwiaty z kolorową wstążką?

Dekoracje weselne w kolorze Tiffany Blue

Największe pole do popisu dają oczywiście dekoracja sali i przystrojenie stołów. Tu również warto połączyć kolor Tiffany Blue z białym. Białe kwiaty w szklanych wazonach, turkusowe dodatki i te małe pudełeczka przy każdym talerzu… Biżuterii się tam niespodziewajcie, ale coś słodkiego myślę, że się znajdzie

Tort w kolorze Tiffany Blue

Te przepiękne torty zawsze robią na mnie największe wrażenie. Oczywiście kolor przewodni zachowany – to jest jasne, ale poza tym te stylizacje… Kwiaty, ozdoby, babeczki w kształcie pudełeczek! Mistrzowie w swoim fachu!

Podsumowując, wesele w kolorze Tiffany Blue może być naprawdę piękne. Ale uważam, że snobistycznym jest nazywanie go „kwintesencją luksusu” i „dotykiem wysublimowanego piękna” tylko dlatego, że jest to kolor firmy Tiffany & Co… A jakie jest Wasze zdanie?

Dodaj komentarz