Wysokiej jakości sucha karma dla psa – co powinna zawierać?

Wysokiej jakości sucha karma dla psa – co powinna zawierać?

Zdrowy i zadbany przez właściciela pies to szczęśliwy pies. Prawidłowe funkcjonowanie jego organizmu możemy wspierać za pomocą wysokiej jakości karmy. Jedną z najczęściej polecanych opcji jest Wiejska Zagroda karma zawierająca najlepsze składniki, które przyczynią się do zachowania zdrowego układu trawiennego i odpornościowego psa. Czym wyróżnia się taka karma wysokiej jakości?

Wysokiej jakości sucha karma dla psa – co powinna zawierać?

Posiadanie czworonoga to ogromna radość, ale też duża odpowiedzialność. Traktując psa jako członka rodziny, chcemy mu zapewnić jak najlepsze warunki do życia. Jedną z kluczowych kwestii jest właściwe żywienie. W ofertach sklepów zoologicznych znajdziemy całą masę produktów przeznaczonych do karmienia psów, jednak nie wszystkie z nich są odpowiedniej jakości. GroomerShop to sklep, który oferuje wspaniałe suche karmy Wiejska Zagroda przygotowane z najlepszych, sprawdzonych składników. Twój pupil z pewnością będzie z nich zadowolony, nawet jeśli jest wyjątkowo wrażliwy i cierpi na alergie. W jaki sposób możemy odróżnić karmę wysokiej jakości od reszty dostępnych produktów? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. 

Skład wysokiej jakości karmy dla psa

Najważniejszym składnikiem karmy dla psa powinno być oczywiście mięso oraz podroby, które stanowią dla Twojego czworonoga główne źródło białka. Oprócz tego w karmie mogą również znaleźć się jaja, rośliny czy wartościowe oleje. Możliwy jest również niewielki dodatek zbóż, roślin strączkowych czy ziemniaków. Warto również zwrócić uwagę, czy w danej karmie na pewno nie znajdują się niepożądane substancje, takie jak konserwanty czy wypełniacze. 

Podczas wyboru właściwych produktów żywieniowych dla Twojego psa warto również sprawdzić skład analityczny, który mówi o zawartości określonych substancji odżywczych. Na pierwszym miejscu powinno znaleźć się oczywiście białko, a następnie tłuszcze i inne składniki, takie jak witaminy, kwas foliowy, fosfor, żelazo, cynk, mangan i wiele innych. 

Pamiętaj o indywidualnych cechach Twojego pupila!

Kupując karmę dla swojego psa, zwróć uwagę na jego indywidualne cechy, które mogą wpływać na konieczność zastosowania pożywienia o nieco innym składzie niż standardowy. Duże znaczenie będzie miał fakt występowania alergii lub uczulenia psa na określone składniki. Prawidłowy skład karmy dla szczeniąt również będzie inny niż w przypadku pożywienia przygotowanego dla psów dorosłych. Karma Wiejska Zagroda dostępna w sklepie GroomerShop to gama różnorodnych produktów, wśród których z pewnością znajdziesz taki, który będzie w pełni odpowiadał potrzebom Twojego psiego przyjaciela.

Dodaj komentarz