Wyzwanie czytelnicze 2024 – zobacz, jak je zrealizować!

Wyzwanie czytelnicze 2024 – zobacz, jak je zrealizować!

Początek roku to czas postanowień. Niektórzy decydują się na zakup karnetu na siłownię, oszczędzanie lub wprowadzenie codziennych dobrych nawyków. Jednym z nich może być czytanie książek. Jednak co zrobić, aby nie zabrakło nam fascynujących lektur, a liczba przeczytanych tytułów zrobiła na nas wrażenie? Sprawdzamy!

Wyzwanie czytelnicze 2024 – dlaczego warto je podjąć?

Z pewnością spotkałeś się kiedyś z zachętą do podjęcia wyzwania czytelniczego https://skupszop.pl/. To hasło zyskuje popularność już w grudniu, kiedy wszyscy zastanawiamy się nad prezentami dla naszych bliskich. Propozycje podjęcia czytelniczych wyzwań noworocznych pojawiają się wówczas w mediach społecznościowych, newsletterach, a nawet w formie plakatów w księgarniach. Jest to oczywiście forma marketingu i zachęty do zakupu nowych książek, jednak naszym zdaniem jest to jeden z najciekawszych trendów konsumenckich.

O korzyściach płynących z czytania słyszymy już od najmłodszych lat. Niektórzy błyskawicznie zakochują się w powieściach, jednak wiele dzieci zachowuje ze szkoły podstawowej złe wspomnienia, związane z przymusem zapoznawania się z nudnymi treściami. Właśnie dlatego wyzwanie czytelnicze to coś, czym warto zainteresować się w dorosłym życiu, kiedy lektury możesz wybierać samodzielnie. Wówczas czytanie nie tylko poszerzy twój zasób słownictwa i wyobraźnię, ale także:

  • dostarczy ci wiedzy z wybranej dziedziny,
  • stanie się formą odpoczynku od ekranów i światła niebieskiego,
  • sprawi, że będziesz mógł polecać najlepsze książki swoim znajomym, a także poznawać nowe osoby dzięki grupom czytelniczym.

Wyniki czytelniczego wyzwania z 2023 roku

Osoby, które podejmują wyzwanie czytelnicze, co roku dzielą się swoimi osiągnięciami w serwisach społecznościowych. Ich grupa wciąż się powiększa! Dzięki temu możesz znaleźć wiele inspiracji, a także przekonać się, że czytanie to świetna, często zaskakująca, rozrywka. Na początku wybieramy zazwyczaj te książki, na których przeczytanie nigdy nie starczyło nam czasu, systematycznie je podliczając. Jednak w kolejnych latach możesz podjąć opracowane przez innych wyzwania czytelnicze. Tym sposobem w styczniu przeczytasz tekst hiszpańskiego autora, zaś w czerwcu — opowieść z konkretnym słowem w tytule. Pomysłów jest nieskończenie wiele!

Wyzwanie czytelnicze ze Skupszopem

Zapewne zastanawiasz się jednak, jak zrealizować obszerne wyzwanie czytelnicze. Lokalne biblioteki mogą nie posiadać wszystkich interesujących cię tytułów, a kupowanie co miesiąc kilku nowych książek w tradycyjnych księgarniach może przerastać twój budżet. Właśnie dlatego powstał Skupszop — unikalna platforma, na której możesz zarówno sprzedać swoje książki, jak i kupić kolejne tytuły w świetnych cenach. Możesz zmieniać zawartość swoich półek tak często, jak tylko chcesz! Asortyment Skupszopu jest tak różnorodny, że pozwoli ci na realizację wielu czytelniczych wyzwań. Wspomóż rozwój księgarni online i zapoznaj się z jej ofertą już dziś!

Dodaj komentarz