Zaręczyny jako wyższy stopień związku

Zaręczyny jako wyższy stopień związku

Zaręczyny otwierają ostatni etap związku przed zawarciem małżeństwa. Jest to niejako realizacja kobiecych marzeń o romantycznym zakończeniu związku, lecz nie dosłownie. Zaręczyny kończą nieformalny związek i przenoszą go na wyższy poziom – przedmałżeński.

Czas, kiedy para jest zaręczona, jest niejako sprawdzianem przed wspólnym życiem. Wtedy właśnie przyszli małżonkowie są poddawani swoistej próbie zgrania charakterów i współpracy. Czas ten bowiem stawia przed narzeczonymi wyzwanie organizacji ślubu i wesela. Jest to również pora, w której para ma za zadanie zapoznać ze sobą swoich rodziców i rodziny. Dzieje się to głównie podczas nieformalnej uroczystości, jaką są tzw. Zmówiny. Rodzice pary młodej, wraz z samymi narzeczonymi spotykają się na obiedzie czy małym przyjęciu i omawiają szczegóły wesela i ślubu, oraz wspólne plany, które połączą obie rodziny. Podczas takiego spotkania omawiane są takie szczegóły jak podział kosztów uroczystości, miejsce, oraz jej data. Narzeczeni mają w tym dniu szansę wyrazić swoje pragnienia co do przyjęcia weselnego i ceremonii zaślubin. Konfrontowane są one z wizją oraz możliwościami rodziców i przyszłej pary młodej.

Same oświadczyny, są momentem kiedy zakochany wręcza swojej pani pierścionek. Przy wyborze pierścionka, panowie muszą się nie lada natrudzić. Muszą wykazać się znajomością gustu swojej kobiety, oraz potajemnie dowiedzieć się, jaki ma rozmiar palca. Jeśli chcemy sprawić ukochanej niespodziankę, nie należy o nic wypytywać wprost. Mamy tutaj pole do popisu. Możemy wykorzystać rękawiczki jakie nosi ukochana, lub spróbować zmierzyć jej palec centymetrem jak śpi – o ile dziewczę ma twardy sen. Zadaniem pierścionka zaręczynowego jest przypominanie pannie młodej tego miłego wydarzenia, kiedy jej narzeczony prosi ją o rękę, czyli kocha ją tak bardzo, ze chce z nią związać się na resztę życia. Moment zaręczyn ma być wyrażeniem ogromnej miłości narzeczonego do narzeczonej. Najlepiej więc aby był dobrze zaplanowaną niespodzianką. Na serwisie you tube możemy zobaczyć wiele przykładów wspaniałych zaręczyn. Warto zaangażować w to wydarzenie znajomych i przyjaciół. Jeśli jednak państwo młodzi cenią sobie prywatność i romantyczne chwile, można ten krok podjąć np.podczas wyjazdu na wakacje, na plaży o zachodzie słońca, lub w eleganckiej restauracji przy akompaniamencie ulubionej muzyki. Wielu panów decyduje się również na publiczne zaręczyny. Na przykład podczas koncertu ich ulubionej gwiazdy, na meczu, w czasie defilady wojskowej, lub innych okoliczności, jakie są dla pary ważne i przyjemne.

Powrócić należy zdecydowanie do kwestii rodziców. Kiedy już wybranka ma pierścionek na placu i powiedziała „TAK”, należy zorganizować przyjęcie dla najbliższej rodziny, gdzie przyszły pan młody będzie musiał poprosić o rękę rodziców wybranki. Zazwyczaj w takich momentach daje się mamie narzeczonej kwiaty a jej ojcu cygaro lub dobry alkohol. Zgoda rodziców symbolizuje akceptację dla jej wybranka, oraz obietnicę pomocy w ich przyszłym małżeńskim życiu. Odnosi się również to rozpoczęcia planowania uroczystości weselnej. Na tym samym przyjęciu, lub w innym terminie, należy zorganizować wyżej wspomniane zmówiny.

Drodzy Panowie! Pamiętajcie że chwila ta musi być niezwykła. Pamiętajcie również, aby nie odwlekać jej w nieskończoność, bo inaczej kobieta ucieknie wam sprzed nosa. Zbyt długie powstrzymywanie się do zaręczyn, unikanie tematu wspólnego życia czy legalizacji związku, wzbudza w waszej wybrance myśli, że nie myślicie poważnie o waszym życiu, lub że po prostu ukochanemu na niczym nie zależy. Wprowadza to niepokój i może kończyć się sprzeczkami. Kobiety lubią być traktowane poważnie, więc nie czekajcie aż związek będzie miał zbyt wiele lat za sobą. Jeśli oczywiście wasze intencje są szczere i naprawdę kochacie swoją wybrankę.

Dodaj komentarz