Jak poprawić zdolność kredytową – proste sposoby

Jak poprawić zdolność kredytową – proste sposoby

zdolność kredytowa

Każda osoba, która chce otrzymać kredyt w banku, musi wiedzieć, że niezbędna jest do tego zdolność kredytowa. To właśnie dzięki niej zwiększamy swoje szanse na otrzymanie wymarzonego zobowiązania np. na budowę domu czy zakup samochodu. Podczas analizy wniosku kredytowego bank bierze pod uwagę to, jaka jest zdolność klienta https://habza.com.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej/. Jeśli będzie ona za niska, to decyzja będzie odmowna. Jak uniknąć sytuacji, w której bank odmawia nam udzielenia kredytu? Wystarczy poprawić swoją zdolność kredytową. Zobacz jak to zrobić dzięki kilku prostym sposobom.

Dochody oraz ich źródło

Wysokość dochodów oraz ich źródło ma duże znaczenie podczas oceny zdolności kredytowej. Oczywiście im większa jest Twoja wypłata, w porównaniu do wydatków, tym lepiej, ponieważ dla banku jesteś bardziej wiarygodnym klientem. Nie bez znaczenia jest także staż pracy. Banki wymagają od swoich klientów, aby w momencie składania wniosku o kredyt pracowali w jednym miejscu przynajmniej przez 3-6 miesięcy. Na zdolność kredytową dobrze wpływa też umowa o pracę na czas nieokreślony. Według wielu instytucji finansowych daje to największą stabilność zatrudnienia. Jeśli więc jeszcze nie masz takiej umowy, to okres przed staraniem się o kredyt jest dobrym czasem na to, aby porozmawiać ze swoim szefem. Wynegocjowanie większego wynagrodzenia lub przedłużenia umowy na czas nieokreślony zwiększy Twoje szansę na lepszy kredyt dzięki zwiększeniu zdolności kredytowej.

Spłać aktualne zobowiązania

Podczas oceny zdolności kredytowej dla banku ważne są nie tylko dochody oraz ich źródło, ale również to, ile aktualnie masz zobowiązań. Zbyt duża liczba pożyczek i kredytów może sprawić, że bank nie będzie chciał udzielić Ci pieniędzy. Jeśli Twoje wydatki są niewiele mniejsze niż dochody, to dla banku jest to sygnał, że możesz sobie nie poradzić z kolejnym zobowiązaniem i po prostu odrzuci Twój wniosek. Zanim więc zaczniesz ubiegać się o nowe zobowiązanie, postaraj się spłacić drobne zobowiązania np. pożyczki i zakupy ratalne. Jeden czy dwa aktywne kredyty nie zaszkodzą, jeśli masz dobre dochody, jednak jeśli jest ich już więcej, to może to przekreślić Twoje szanse na otrzymanie kredytu długoterminowego na wysoką kwotę.

Zadbaj o historię na rachunku bankowym

To dość istotne w momencie, gdy będziesz ubiegać się o kredyt w tym samym banku, w którym masz konto osobiste. Bank może przejrzeć historię na Twoim koncie, aby upewnić się, czy pojawiają się na nim regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia.

Dodaj komentarz