Pożyczka online na raty – na ile rat można rozłożyć spłatę?

Pożyczka online na raty – na ile rat można rozłożyć spłatę?

Pożyczka na raty online to długoterminowe zobowiązanie, które udzielane jest w całości przez internet. Na taką pożyczkę często decydują się osoby, które potrzebują wyższej sumy pieniędzy na określony cel, jednak nie dostaną kredytu w banku. Czym cechuje się pożyczka ratalna online i jak ją dostać?

Pożyczka na raty online – co to za produkt?

Pożyczka ratalna przez internet, jak sama nazwa wskazuje, spłacana jest w wyznaczonych ratach. To specyficzny rodzaj zobowiązania – pośredni pomiędzy chwilówką pozabankową, a kredytem w banku. To oznacza, że decydując się na pozabankową pożyczkę ratalną, klient bez trudno dopełni wszelkich formalności przez internet, a jednocześnie kwota, jaką może otrzymać, jest stosunkowo wysoka. Pożyczka na raty przez internet udzielana jest w taki sposób, że należy ją spłacać długoterminowo, we wcześniej ustalonych, comiesięcznych ratach (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/pozyczka-online-na-raty/).

Koszty pożyczki ratalnej online

Przed podpisaniem umowy pożyczkowej, konieczne jest zapoznanie się z całkowitym kosztem zobowiązania oraz wysokością raty. Co wlicza się w koszty pożyczki przez internet na raty?

 • Część kapitałowa – kwota pożyczana, bez odsetek i oprocentowania,
 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – wskaźnik ten pokazuje całkowity koszt spłaty pożyczki w ujęciu procentowym w skali rocznej. Im RRSO jest niższe, tym bardziej korzystna oferta,
 • Opłaty, które związane są z wydłużeniem terminu spłaty,
 • Maksymalna wysokość oprocentowania – w rocznym stosunku nie może być wyższa niż 10%,
 • Inne koszty, które związane są z niedotrzymaniem terminu spłaty.

Na ile lat można rozłożyć pożyczkę?

Pożyczki na raty online zależnie od wyboru instytucji pozabankowej oraz wysokości wnioskowanej kwoty, można rozłożyć na równe, comiesięczne raty – od 1, nawet do 60. Sumę pożyczki na raty przez internet, a także ilość rat, osoba wnioskująca musi musi zaznaczyć na suwaku, który dostępny jest na stronie internetowej firmy pożyczkowej. Poza wybranymi parametrami, pojawi się symulacja, zawierająca przykładową wysokość comiesięcznej raty.

Najpopularniejsze są pożyczki rozłożone na okres 12 miesięcy. Drugą najczęściej wybierają opcja, są pożyczki ratalne na 24 miesiące. Okresy dłuższej są rzadziej wybierane i stanowią niewysoki odsetek wszystkich wniosków.

Jeśli pożyczkobiorca miałby problemu z uregulowaniem pożyczonej sumy w terminie, może także także złożyć wniosek o rozłożenie zadłużenia na bardziej przystępne raty. Zazwyczaj wymaga to wcześniejszego powiadomienia firmy pożyczkowej o zaistniałym kłopocie.

Oferty tego typu zobowiązań stworzone zostały z myślą o osobach, które mają negatywną historię w bazie BIK. Pozabankowi pożyczkodawcy nie weryfikują swoich klientów w bazach, typu Biuro Informacji Kredytowej, akceptują zaległości w BIG-ach albo stosują inne rozwiązania, np. przystąpienie do dłużnika osoby z dobrą zdolnością kredytową. Dzięki z pożyczki na raty przez internet mogą skorzystać osoby, które:

 • Mają złą historię kredytową w KRD, BIK czy też innych bazach dłużników,
 • Mają niską zdolność kredytową,
 • Mają komornika sądowego,
 • Problemy ze spłatą zobowiązań.

Pożyczka bez zaświadczeń na raty – zalety

Pożyczki na raty online mają wiele zalet:

 • Elastyczny harmonogram spłat – podczas całego okresu kredytowania, klient może dobrać wysokość comiesięcznej raty do własnych możliwości finansowych,
 • Brak zaświadczeń o zarobkach – większość instytucji pozabankowych nie wymaga żadnych dokumentów, które potwierdzają dochód. Aby złożyć wniosek, wystarczy posiadać ważny dowód osobisty,
 • Gotówka niemalże dla każdego – pożyczka na raty online może być zaciągnięta już przez osobę, która ukończyła 18 rok życia, choć niektóre firmy pożyczkowe wymagają, aby ich klienci skończyli 21 czy 25 lat,
 • Pieniądze na dowolny cel – klient nikomu nie musi się tłumaczyć, na co ma zamiar przeznaczyć pożyczone środki,
 • Kwoty dopasowane do potrzeb klientów – zależnie od określonej instytucji, a także własnych oczekiwań, na raty można pożyczyć od kilku, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak zawnioskować o pożyczkę ratalną przez internet?

Aby wziąć zobowiązanie, wystarczy złożyć wniosek online. Nie trzeba – w przeciwieństwie do kredytu bankowego – pojawiać się w placówce firmy. Po dokonaniu wyboru oferty pożyczki na raty online, wystarczy wypełnić wniosek o niezbędne dane (imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail, adres zamieszkania, numer telefonu, itp.) i potwierdzić swoją tożsamość, a następnie oczekiwać na decyzję pożyczkową. Cała procedura odbywa się przez internet.

Pożyczka na raty online to dobry sposób na uzyskanie wysokiej kwoty zobowiązania przez osoby, które ze względu na słabą zdolność kredytową albo niskie zarobki, nie mogą liczyć na finansowanie w banku. Taka pożyczka ratalna charakteryzuje się minimalnymi formalnościami i niskimi wymaganiami, dzięki czemu może ją uzyskać większość osób wnioskujących. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i decydować się na zobowiązanie jedynie w sytuacji, która rzeczywiści tego wymaga.

Dodaj komentarz