Idealna alba komunijna – jaka powinna być?

Idealna alba komunijna – jaka powinna być?

Wybór alby komunijnej dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Jest to jednak nieodłączny element przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej, do którego warto się odpowiednio przygotować. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko prezentowało się w albie komunijnej jak najlepiej, to koniecznie weź pod uwagę kwestie, które omówimy poniżej.

Krój alby komunijnej

Na ten moment w sklepach z odzieżą komunijną można znaleźć mnóstwo krojów i fasonów alb dla dziewczynek i chłopców. Moda komunijna rozwija się bowiem bardzo dynamicznie. Obecnie rodzice mają bardzo duży wybór, jeśli chodzi o to, jak ubrać swoje dziecko na mszę. W parafiach, w których nie jest wymagany jeden rodzaj stroju dla wszystkich dzieci, rodzice mogą pozwolić sobie na nieco większą dowolność na zakupach. Należy jednak przy tym uszanować powagę tego wydarzenia i wybierać spośród eleganckich i skromnych strojów.

Na uroczystość w Kościele dziecko powinno założyć klasyczną, białą albę. Dziewczynki mogą mieć takie dodatki jak wianek czy sakiewka, a chłopcy eleganckie spodnie i wizytowe buty. Podczas przyjęcia komunijnego w domu lub restauracji dziecko może przebrać się w wygodniejszy strój, jednak podczas samej mszy ważne jest to, aby wyglądać elegancko i odpowiednio do sytuacji. Prosty, klasyczny krój dla chłopców i dziewczynek sprawdzi się najlepiej.

Jakość wykonania

Komunijne stroje powinny by nie tylko ładne i eleganckie, ale także dobre jakościowo. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, aby materiał, z którego jest wykonana alba, był gruby i wytrzymały. Kiepskiej jakości materiał nie jest najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę fakt, że komunię ma się raz w życiu i każde dziecko chce wyglądać tego dnia naprawdę dobrze. Dobrym pomysłem będzie zakup u polskiego producenta, który oferuje dobrej jakości alby komunijne w przystępnych cenach.

Komunie z reguły odbywają się w cieplejszych miesiącach, dlatego alba powinna być przewiewna i wykonana z oddychającego materiału. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy nie prześwituje, ponieważ mogłoby to stanowić duży dyskomfort podczas noszenia. Oprócz tego zwróć uwagę, jak wyglądają szwy i w jaki sposób wyszyty jest symbol IHS. Powinien on wyglądać schludnie, a z alby nie powinny wystawać zbędne nitki.

Podsumowanie

Idealna alba komunijna powinna mieć prosty i klasyczny krój. Do tego ważny jest też materiał, z którego jest ona wykonana. Powinien być przewiewny, a jednocześnie na tyle gruby, aby nie prześwitywał. Jeśli chodzi o wybór stroju komunijnego, to nie powinno się za bardzo oszczędzać w tej kwestii.

Dodaj komentarz