Depilacja laserowa – jak się do niej odpowiednio przygotować?

Depilacja laserowa – jak się do niej odpowiednio przygotować?

Depilacja laserowa to skuteczna metoda na usunięcie nadmiernego owłosienia z ciała. Taki zabieg gwarantuje trwały efekt oraz gładką skórę bez podrażnień. Aby jednak zabieg był w pełni bezpieczny i przyniósł pożądane rezultaty, należy się do niego odpowiednio przygotować. Jak odpowiednio przygotować się do zabiegu depilacji laserowej? Sprawdź!

Jak przygotować skórę do zabiegu depilacji laserowej?

Przygotowanie się do zabiegu depilacji laserowej nie jest trudne. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach, które przekaże Ci osoba wykonująca depilację. Przede wszystkim na ok. miesiąc przed zabiegiem należy unikać opalania i wystawiania skóry na długie działanie promieni słonecznych. Jeśli zabieg ma odbyć się latem, to trzeba chronić skórę kremem z wysokim filtrem najlepiej SPF 50. Zrezygnuj z solarium oraz opalania się na plaży czy też w wodzie. Zalecane jest także zrezygnowanie z używania samoopalaczy.

Kolejną ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest unikanie wszelkich metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe i podrażniają skórę. Mowa tu m.in. o depilacji pastą cukrową, depilatorem mechanicznym, pęsetą lub depilacji poprzez nitkowanie. Możesz usunąć włosy za pomocą zwykłej maszynki do golenia. Skóra, która ma zostać poddana zabiegowi, nie może być uszkodzona i podrażniona. Co ważne na 2 tygodnie przed depilacją laserową należy odstawić substancje światłouczulające, które są zawarte w niektórych herbatach, ziołach i suplementach.

O czym jeszcze należy pamiętać przed depilacją?

Depilacja laserowa Kraków to skuteczny zabieg, który pozwala raz na zawsze pozbyć się problemu z niechcianymi włoskami. Dzięki niej możesz pozbyć się owłosienia z praktycznie każdej partii ciała. Przed wykonaniem zabiegu wskazane jest odpowiednie nawadnianie organizmu oraz zrezygnowanie z używania kosmetyków do depilowanej partii ciała w dniu zabiegu. Jeśli chcesz wydepilować pachy, to tego dnia nie używaj dezodorantów czy też antyperspirantów.

Na 3-4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki oraz kremy z retinolem, jeśli używasz ich w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej obejmuje kilka punktów, jednak dla większości osób nie powinny być one uciążliwe. Dobrze wykonana depilacja przynosi naprawdę spektakularne rezultaty i pozwala pozbyć się kompleksów. Depilacji laserowej możesz poddać twarz, okolice bikini, nogi, ręce, pachy itd. Taki zabieg mogą też wykonać mężczyźni na takie partie ciała jak plecy czy klatka piersiowa.

Dodaj komentarz