Depilacja laserowa – na czym polega i kiedy skorzystać? 

Depilacja laserowa – na czym polega i kiedy skorzystać? 

Gładka skóra jest marzeniem niejednej kobiety. Jednak golenie maszynką jest uciążliwe, a depilacja woskiem nie wszystkim odpowiada. Czy istnieje jakaś alternatywa? Tak i jest nią depilacja laserowa, która zdobywa coraz więcej chętnych. Zobacz, na czym polega depilacja laserowa i kto może z niej skorzystać. 

Depilacja laserowa – na czym polega? 

Depilacja laserowa http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ to nieinwazyjny zabieg, który polega na usuwaniu owłosienia przy pomocy wiązki laserowej. Laser przenika w głąb skóry, gdzie niszczy komórki macierzyste włosów. To właśnie one zawierają melaninę i odpowiadają za kolor naszego owłosienia. W efekcie włosy wypadają i co ważne, nie odrastają ponownie. Tym sposobem depilacja laserem pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. 

Jest to dobra metoda dla wszystkich osób, które z jakichś powodów nie mogą stosować depilacji mechanicznej (golenie maszynką, depilacja woskiem, czy pastą cukrową). Powyższe metody nie dość, że trzeba regularnie powtarzać, to jeszcze przyczyniają się do wrastania włosków i podrażnień skóry. Jeśli więc chcesz uzyskać gładką skórę i raz na dobre skończyć z regularnym goleniem, to depilacja laserowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem. 

Kto może skorzystać z depilacji laserowej? 

Choć depilacja laserowa jest skutecznym rozwiązaniem, to niestety nie na wszystkich zadziała tak samo. Najlepsze efekty zobaczą osoby, które mają ciemne owłosienie. Z kolei jasne włosy, na przykład blond czy rude niestety nie poddają się wiązkom lasera. Jeśli nie jesteś pewna, czy Twoje włosy nadają się do depilacji laserowej, to możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji.

Jeśli jednak okaże się, że Twoje włosy są wystarczająco ciemne, to efekty depilacji laserowej będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Pamiętaj jednak, że efekt idealnie gładkiej skóry uzyskasz dopiero po zakończonej serii zabiegów.  

Jak przygotować się do depilacji laserowej? 

Jak już wiemy, zabieg depilacji laserowej to skuteczna metoda, która pozwoli Ci na pozbycie się niechcianego owłosienia. Jednak, żeby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim unikaj słońca na co najmniej miesiąc przed zabiegiem. W tym czasie nie opalaj się zarówno na słońcu, jak i na solarium. Promienie UV podrażniają skórę, a musi być ona w jak najlepszej kondycji przed depilacją. Z kolei na sam zabieg przychodzimy ogoleni. Dlatego dzień przed zabiegiem ogól skórę. Dzięki temu wiązki lasera będą miały silniejsze działanie. 

Dodaj komentarz