Jak samodzielnie kontrolować pracę serca? Urządzenie Kardia Mobile 6L

Jak samodzielnie kontrolować pracę serca? Urządzenie Kardia Mobile 6L

Serce – to właśnie ono pełni jedną z najważniejszych funkcji w ciele człowieka. Należy więc o nie odpowiednio dbać, aby cieszyć się zdrowiem przez długi czas. Niestety czasem mimo prowadzenia zdrowego trybu życia serce odmawia posłuszeństwa, a jego praca jest zaburzona. Za wolne, za szybkie lub nieregularne bicie serca to problem, którego nie wolno bagatelizować.

Należy kontrolować pracę swojego serca, aby w razie potrzeby móc szybko reagować na pojawiające się problemy. Urządzenie Kardia Mobile 6L umożliwia zbadanie pracy serca o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Przenośne EKG Kardia jest małe i praktyczne i pozwala szybko zarejestrować nietypową pracę serca.

Urządzenie Kardia Mobile 6L – co to jest?

Kardia Mobile 6L to małe przenośne urządzenie EKG. Dzięki niemu możesz samodzielnie sprawdzić rytm serca i wykryć ewentualne nieprawidłowości. Kardia Mobile szybko wykrywa nieprawidłowości w pracy serca np. za szybkie lub za wolne bicie mięśnia, lub nieregularną pracę. Aparat może wykryć migotanie przedsionków, które jest częstą przyczyną udarów. Kardia Mobile wykonuje zapis fal aż z sześciu odprowadzeń: I; II; III; aVL; aVR, oraz aVF. W ten sposób możliwe jest rozpoznanie różnego rodzaju zaburzeń serca.

Przenośne EKG to alternatywa dla holtera lub też tradycyjnego EKG w gabinecie lekarskim. Osoby, które borykają się z problemami z sercem, mogą na bieżąco monitorować stan tego mięśnia. Samodzielne badanie jest możliwe i umożliwia to mały aparat Kardia. Wyniki można zapisywać w aplikacji mobilnej i sprawdzać w dowolnym momencie. Uzyskane wyniki można konsultować ze swoim lekarzem. Samobadanie pracy serca jest możliwe i warto o nim pamiętać. Wprowadzenie odpowiedniego trybu życia i stała kontrola pracy serca pozwala uniknąć pogorszenia się zdrowia.

Parametry przenośnego EKG

Wybierając urządzenie do samodzielnego badania pracy serca, należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry. Urządzenie Kardia Mobile 6L jest mniejsze niż karta kredytowa, więc można je zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Przenośne EKG może działać bez przerwy przez ok. 200 godzin. Jedno badanie trwa od 30 sekund do 5 minut. Aparat można połączyć z telefonem lub tabletem i sprawdzać wyniki w dedykowanej aplikacji. Nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu, dlatego cena to rzecz, na którą należy zwracać uwagę dopiero w drugiej kolejności. Niektóre problemy z sercem można rozwiązać bez leków i operacji. Wiele osób przechodzi arytmię bezobjawowo, wystarczy prowadzić zdrowy tryb życia i monitorować pracę serca.

Dodaj komentarz