Masaż kobido – czy to naprawdę skuteczny zabieg?

Masaż kobido – czy to naprawdę skuteczny zabieg?

Współczesna kosmetologia słynie z tego, że zapożycza najlepsze sekrety piękna z przeszłości i różnych regionów geograficznych. Kosmetolodzy zastanawiali się, co może wyjaśnić niesamowitą gładkość skóry twarzy azjatyckich kobiet. Z pewnością nie jest to tylko czynnik genetyczny. Okazało się, że z pokolenia na pokolenie orientalne dziewczyny przekazują sobie znane od czasów antycznych techniki pielęgnacji skóry twarzy. Japończycy uważają, że sekret długowieczności tkwi w prawidłowych nawykach żywieniowych i zdrowym ciele, ale mają też jeszcze jeden sekret.

 

Wśród starożytnych metod manualnych wyróżnia się japoński masaż twarzy Kobido. Ta technika pielęgnacji twarzy jest dość popularna w branży kosmetycznej, ponieważ przynosi imponujące efekty. Pierwsze zapiski na temat japońskiego masażu twarzy Kobido pochodzą z 1472 roku. Legenda głosi, że Cesarzowa Kraju Wschodzącego Słońca używała tej umiejętności do zachowania swojej urody. Technika wykorzystuje prostą, ale bardzo skuteczną metodę pracy nad punktami akupunkturowymi i drenażem limfatycznym w celu umożliwienia liftingu tkanki twarzy bez operacji.

Masaż kobido: technika wykonania

Sesja wykonywana jest na olejku do masażu o lekkiej konsystencji. Nakłada się go na palce i wypracowuje okolice dekoltu i twarzy. Ruchy powinny być miękkie i niespieszne. Naprzemienne głaskanie wykonuje się dłonią do góry. Masaż kobido pomoże uruchomić drenaż limfatyczny i wygładzić poziome zmarszczki szyjne. Szczególnie delikatnie wykonuje się ruchy w okolicy tarczycy. Następnie owal twarzy jest wypracowywany powolnymi ruchami wzdłuż kości policzkowych od brody do uszu.

 

Fałdy nosowo-wargowe masuje się kolistymi manipulacjami palców wskazujących w formie figury 8. Masaż kobido to najskuteczniejszy masaż twarzy, jeśli chodzi o zmarszczki pionowe i czoło. Sesja kończy się obowiązkowym przesuwaniem w dół od środka czoła i konturu szyi, dzięki czemu przesuwa się limfę w dół. Wszystkie mięśnie są ćwiczone 10-15 razy. Wykonywany w ten sposób masaż kobido pomaga osiągnąć równowagę mięśni twarzy i rozjaśnienie tła emocjonalnego.

Masaż japoński Kobido: główne zalety zabiegu

Dzięki kompleksowym badaniom mięśni twarzy technika Kobido pomaga poprawić kondycję skóry, a mianowicie:

  • pozwala rozluźnić ściągnięte tkanki mięśniowe;
  • ma działanie odmładzające;
  • aktywuje procesy metaboliczne i poprawia ukrwienie;
  • skóra nabiera przyjemnego odcienia;
  • zmniejsza się liczba zmarszczek;
  • komórki są nasycone tlenem i składnikami odżywczymi itp.

 

Masaż twarzy Kobido to doskonałe rozwiązanie problemów: zwiększona suchość skóry, nadmierna tłustość skóry, obecność trądziku itp. W normalnym stanie skóra właściwa jest w stanie wykorzystać tę dodatkową możliwość ekspozycji, która prowadzi do stymulacji krążenia we wszystkich warstwach skóry, mięśniach i powięziach.

 

Masaż japoński Kobido zajmuje dość dużo czasu, ale na efekty nie trzeba długo czekać. W wyniku zabiegu uruchamiane są procesy samoleczenia i odmładzania tkanek. Przeprowadzane po masażu Kobido inne zabiegi skuteczniej poprawiają samopoczucie i wygląd. Dlatego tak często słyszy się, że masaż kobido to japoński rytuał dla tych, którzy chcą pozostać zawsze młodzi i piękni!

Dodaj komentarz