5 błędów w stylizacjach, które popełniają kobiety po trzydziestce

5 błędów w stylizacjach, które popełniają kobiety po trzydziestce

Jeśli nie popełnisz tych 5 najpopularniejszych błędów, to jesteś nie tylko bardzo stylową kobietą, ale także wyglądasz wyjątkowo młodo! Sprawdź jakich błędów nie popełniać, aby nie wyglądać jak swoja własna ciotka.
Błąd 1. Odmłodzenie w dżinsach z niskim stanem
Większość dzisiejszych młodych kobiet dorastała w początkowych latach XXI wieku. I oczywiście, kiedy zaczęłyście obserwować gwiazdy ze swoich ulubionych młodzieżowych czasopism i poszłyście do sklepu to od razu pierwszy Waszym zakupem były te wszystkie krótkie, różowe topy, obcisłe dżinsy o niskim stanie i inne rzeczy. Tamte trendy już dawno minęły, ale aktualnie też są modne.
Pamiętaj: aby wizerunek był nowoczesny, modny i nie zniekształcał proporcji sylwetki, najlepiej wybrać klasyczne dżinsy z wysokim lub średnim stanem. Nawet jeśli coś jest modne, to nie wybieraj tego tylko dlatego. Skup się na tym co do Ciebie pasuje aktualnie, a nie 10 lat wstecz. Ważne jest również, aby zawsze sprawdzać magazyny modowe lub blogi, które opowiedzą Ci o dzisiejszych trendach. Z pewnością wielu modowych magazynów nie kupisz już w kiosku, ale zawsze możesz zacząć obserwować fashionistki na Instagramie, które znają się na rzeczy.
Błąd 2. Sentyment do starej biżuterii z modeliny
Innym przejawem tego, że dana osoba utknęła w przeszłości i bezlitośnie psuje swój styl, jest domowa biżuteria z gliny polimerowej. Kiedyś w każdym mieście odbywały się małe jarmarki, na których rękodzielniczki z całego kraju sprzedawały kolczyki, koraliki, pierścionki i bransoletki z masy termoutwardzalnej.
Piękne kwiaty i śliczne ciasta wyglądają naprawdę uroczo, ale te dekoracje są tak przestarzałe, że z łatwością mogą dodać wieku kobiecie powyżej 30 lat. Co więcej, ta biżuteria w ogóle nie pasuje do nowoczesnej garderoby i po prostu psuje cały nasz strój.
Błąd 3. Wybór wulgarnej sukienki
30 lat to dopiero początek życia, nawet nie jesteś blisko połowy swojego życia! Wiele kobiet mówi, że najlepszy czas w życiu zaczyna się właśnie w tym wieku. Jednak niektóre ubrania mogą znacznie zaszkodzić naszej reputacji. Tak, kiedy byłyśmy niegrzecznymi nastolatkami, marzyłyśmy o tych wszystkich minispódniczkach i koszulkach z dekoltem aż do pępka. Większość z nas po prostu była bardzo chętna, na noszenie tego, czego nie wypada młodej dziewczynie by się postarzyć. Ale u 30-letniej kobiety wygląda to wulgarnie i niestosownie. Noszenie spódnicy do kolan również nie wchodzi w grę, najbardziej akceptowalną opcją jest skupienie się na jednej rzeczy: odsłonięciu brzucha, wybraniu dekoltu który nie odsłania zbyt dużo lub podkreśleniu długich nóg.

Błąd 4. Noszenie dżetów na ubraniach
Wszystkie tego typu cyrkonie i zdobienia, to najczęściej oznaka taniości i tandety. Można uznać je za naszego największego wroga! Modny jest minimalizm, a jeśli chcesz ozdobić te same dżinsy, najlepiej będzie wyglądać stylowo związana chusta lub delikatne okrycie wierzchnie.

Błąd 5. Zakładanie starych i źle wykonanych dzianin
Nawet przy jasnym makijażu i pięknej stylizacji dziewczyna nie będzie wyglądać młodo, jeśli ma na sobie sukienkę lub okrycie z niskiej jakości dzianiny. W wieku 30 lat czas zacząć dbać o swoje ubrania i zwracać uwagę z jakiego materiału są wykonane. Najgorsze jest to, że dużo kobiet wybiera tego typu stroje, co znacząco postarza i staje się poszarzałe.

Dodaj komentarz