Boho style w modzie i w aranżacji wnętrz – czym się charakteryzuje?

Boho style w modzie i w aranżacji wnętrz – czym się charakteryzuje?

Styl boho jest chętnie wykorzystywany przy projektowaniu ubrań oraz w aranżacji wnętrz. Projektanci cenią go za swobodę w zestawianiu wzorów i kolorów. Styl łączy nowoczesność i vintage, wzory etniczne inspirowane Orientem i Afryką z frędzlami, piórami, ażurami i haftami.

Boho style w modzie – trend, który kochają kobiety

Stylizacja boho jest szalenie kolorowa, pełna pomysłów i zaskakująca. Ubrania w tym stylu są nietuzinkowe, swobodne i naturalne. Na zwiewnych, długich sukniach i spódnicach królują  motywy kwiatowe, zwierzęce i roślinne oraz motywy orientalne w najróżniejszych konfiguracjach. Do popularnych printów zaliczają się także wielobarwne mozaiki. Styl boho nie jest przewidywany ani nudny. Lubi zaskakiwać ekspresją koloru i oryginalnymi zestawieniami wzorów. Należy podkreślić, że boho ceni naturalne materiały. Ubrania muszą być uszyte z lnu, bawełny lub innych przyjaznych skórze, naturalnych tkanin.Takie materiały zapewniają skórze swobodne oddychanie, co przedkłada się na wysoki komfort noszenia. Moda boho lubi wszystkie kolory ziemi, takie jak brązy, beże, biele i zielenie, ale nie stroni od bardziej soczystych kolorów, które nadają pazura całej stylizacji.

Boho style w aranżacji wnętrz

Aranżacja wnętrz w stylu boho wymaga nie lada umiejętności. Cała sztuka polega na odpowiednim dopasowaniu:

  • etnicznych wzorów,
  • przedmiotów w stylu vintae,
  • nowoczesnych elementów wyposażenia.

Boho jest idealne dla osób, które lubią luz, swobodę i kochają wyraziste kolory i odważne wzory. Wnętrza w tej aranżacji przypominają styl eklektyczny, gdzie panuje dowolność w łączeniu różnych aranżacji. Ważna jest przede wszystkim oryginalność. Mile widziane są dodatki, znalezione na pchlim targu lub na targu staroci. W stylu boho wykorzystuje się ciepłe kolory, przełamane wyrazistymi, ciekawymi wzorami oraz naturalne materiały, takie jak drewno, len, wełna czy wiklina. Do wnętrz w tym stylu idealnie pasują stare komody, stoły i stoliki, i nowoczesne elementy: kolorowe obrazy, wiklinowe krzesła, wielobarwne dywany, miękkie poduchy i przytulne koce.

Idealny styl dla kreatywnych

W stylu boho nie ma nudy, ale nie może być także przesady. I chociaż w tej aranżacji dozwolone jest swobodne łącznie starych elementów z nowymi, to jednak koncepcja wystroju musi być dokładnie przemyślana. Kolory, wzory i elementy wyposażenia muszą tworzyć, jedną spójną całość. W przeciwnym wypadku we wnętrzu zapanuje chaos. Boho jest takim stylem, który może wydobyć największe pokłady kreatywności. Pomysłowość w łączeniu wzorów, kolorów, materiałów i dodatków jest nieograniczona, ale ich różnorodność nie powinna przytłaczać. Bardzo ważna jest harmonia przy jednoczesnym tworzeniu przytulności. Wnętrza urządzone w boho style powinny zapewniać komfort i wygodę.

Dodaj komentarz