Cegła rozbiórkowa w aranżacji kuchni

Cegła rozbiórkowa w aranżacji kuchni

W ostatnich latach, w aranżacji wnętrz dominują trendy, które korzeniami sięgają ubiegłego wieku. Ogromną popularnością cieszy się styl skandynawski, vintage, rustykalny czy industrialny. Choć na pierwszy rzut oka, znacznie się od siebie różnią, do każdego pasują płytki z cegły rozbiórkowej. Ten niepowtarzalny materiał wykończeniowy prezentuje się rewelacyjnie w salonie, w przedpokoju, w sypialnie, ale również w kuchni i w łazience. W zależności od indywidualnych upodobań, wykorzystując starą cegłę, można całkowicie odmienić oblicze swojego domu lub mieszkania. Jak to zrobić?

Płytki z cegły w kuchni

Stara cegła coraz częściej urozmaica nie tylko pokój dzienny, ale również kuchnię. Oryginalne płytki z cegły występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Cegła w kuchni prezentuje się nadzwyczaj imponująco. Przy okazji pojawia się jednak pytanie, czy jest tak samo praktyczna jak ładna?

Płytki ze starej cegły prezentują się w kuchni niebanalnie i pasują do różnych stylów. Świetnie izolują akustycznie oraz są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak pamiętać, że płytki z cegły mogą przytłoczyć niewielkie połączenie i wymagają zabezpieczenia specjalistycznym impregnatem, który chroni je przed wchłanianiem pary wodnej oraz tłuszczów.

Jak poprawnie zabezpieczyć płytki z cegły?

Cegła w kuchni odpowiednio chroniona będzie niezwykle funkcjonalna i stosunkowo łatwa w utrzymaniu czystości. Wystarczy ją zabezpieczyć. Warto pamiętać, że rodzaj preparatu zawsze zależy od zastosowanego na ścianie materiału. Impregnat ma za zadanie stworzyć nieprzepuszczalną powłokę, która uniemożliwi brudowi i wilgoci wnikanie głęboko w płytki z cegły które znajdziesz na https://e-ceglanafantazja.pl/ .

Jako preparat ochronny świetnie sprawdzi się impregnat silikonowy. Środek ten wspaniale zabezpiecza cegłę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, a tym samym chroni przed zmianą koloru. Można też stosować impregnat akrylowy, który sprawdzi się nie tylko w przypadku płytek ze starej cegły rozbiórkowej, ale również klinkieru. Właściwie rozprowadzona okładzina nie tylko zabezpieczy powierzchnię ściany, ale również znacznie ułatwi jej regularną konserwację i czyszczenie.

Jak czyścić płytki z cegły w kuchni?

Właściwe zabezpieczenie płytek przed tłuszczem i wilgocią to dopiero połowa sukcesu. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku regularne czyszczenie powierzchni ściany. Jak zatem szybko pozbyć się zanieczyszczeń ze starej cegły?

Aby usunąć kurz, wystarczy zwykła szczotka, którą w kilka chwil można zamieść ścianę. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby szczotka miała delikatne włosie i nie rysowała powierzchni płytek.

Plamy z kolorowych płynów czy z tłuszczu można usuwać za pomocą lekko wilgotnej ściereczki. Dzięki zastosowaniu impregnacji, zabrudzenia nie będą wnikać głęboko w strukturę ściany, a pozbycie się ich nie nastręczy niemal żadnych trudności. Jeśli natomiast trzeba oczyścić cegłę, która wcześniej znajdowała się pod tynkiem, warto zdecydować się na specjalistyczny preparat, który nie tylko pomoże oczyścić materiał z nacieków, ale jednocześnie przygotuje płytki z cegły do nałożenia impregnatu.

Dodaj komentarz