Co powinna zawierać dobra wyprawka szkolna?

Co powinna zawierać dobra wyprawka szkolna?

Zakup szkolnej wyprawki jest męczącą i czasochłonną czynnością, w związku z czym wielu rodziców odkłada go na ostatnią chwilę. Zdecydowanie warto się tym tematem zainteresować odpowiednio wcześniej i zadbać o stworzenie dobrej wyprawki, dzięki czemu nie okaże się później nagle, że czegoś brakuje. W takim razie, co powinna zawierać dobra wyprawka szkolna?

Piórnik

Piórnik jest podstawowym elementem wyposażenia każdego ucznia, którego zadaniem jest przechowywanie i porządkowanie przyborów do pisania i nie tylko. Rodzajów i rozmiarów piórników jest bardzo wiele, a to, który będzie właściwy, zależy od indywidualnych okoliczności. Inny piórnik szkolny sprawdzi się u ucznia podstawówki, który nosi ze sobą cały zestaw kredek, a inny u licealisty, który potrzebuje jedynie długopisu, ołówka, gumki i przyborów matematycznych.

Przede wszystkim powinien on być wytrzymały, jako że korzysta się z niego codziennie przez cały rok. Dobry piórnik, w zależności od intensywności użytkowania, może wytrzymać nie jeden rok szkolny, a nawet kilka. Jeśli dany uczeń lubi porządek i organizację, warto pomyśleć o piórniku z przegródkami, który pozwoli na łatwiejszy i szybszy dostęp do potrzebnych w danej chwili przyborów.

Artykuły piśmiennicze

Zwłaszcza na dalszych etapach nauczania w ciągu każdego dnia przeciętny uczeń robi wiele stron notatek. Dlatego też tak ważne są wysokiej jakości przybory piśmiennicze – wszelkiego rodzaju długopisy, ale też kredki szkolne, ołówki czy zakreślacze.

Kiepskiej jakości długopisami nie tylko niewygodnie się pisze, ale też mają one tendencję do psucia się i przerywania. Nie ma sytuacji bardziej frustrującej niż odkrycie w czasie trudnego sprawdzianu, że wszystkie długopisy się zacinają.

Wielu rodziców zastanawia się, czy kupować dzieciom pióra, czy to kulkowe, czy prawdziwe. Jest to ciekawa alternatywa dla długopisów, ale niekoniecznie praktyczna w szkole, gdzie notatek wykonuje się bardzo dużo i bardzo szybko.

Przybory matematyczne

Przybory matematyczne są często przez rodziców pomijane, przez co później w trakcie roku szkolnego trzeba je dokupić, kiedy nagle nauczyciel matematyki nakaże je wyjąć, a piórnik będzie świecił pustkami.

Linijka i ekierka to absolutna podstawa, ale nie można zapominać także o dwóch innych przyborach, które na pewnym etapie nauczania również są niezbędne. Chodzi oczywiście o kątomierz i cyrkiel, który powinien być łatwy w regulacji i porządnie wykonany.

Mniej kluczowe, ale również istotne elementy wyprawki szkolnej, o których warto pamiętać, to klej, karteczki samoprzylepne oraz zakładki, a także taśma, która wbrew pozorom może w szkole przydawać się stosunkowo często.

Dodaj komentarz