Zasady i efekty diety ketogenicznej – to warto wiedzieć

Zasady i efekty diety ketogenicznej – to warto wiedzieć

Coraz częściej można usłyszeć o diecie ketogenicznej i choć jej nazwa niektórym może wydać się nieznajoma, to stosuje ją coraz więcej osób. Zarówno celebryci, jak i zwykli ludzie chwalą sobie efekty, jakie można uzyskać dzięki temu sposobowi odżywiania się. Jaki jest sekret diety keto i jakie suplementy na odchudzanie i tabletki na odchudzanie https://dietetyk.edu.pl/keto-actives/ warto wtedy stosować? Podpowiadamy.

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia, w którym bardzo mocno ogranicza się spożycie węglowodanów. W zamian za to spożywa się sporo tłuszczu i trochę białka. Należy pamiętać przy tym, że aby dieta keto była w pełni bezpieczna należy się skonsultować z lekarzem lub dietetykiem i być pod jego stałą kontrolą. Standardowa dieta ketogeniczna zakłada, że w ciągu dnia można spożyć 80-90% tłuszczów a pozostałą część stanowią węglowodany i białko. Podczas takiego sposobu odżywiania się dochodzi do stanu ketozy. Jest to proces rozpadu tłuszczów, a w jej wyniku stężenie ciał ketonowych w krwi jest o wiele większe niż stężenie glukozy.

Spożywając mniej węglowodanów, zahamowuje się uczucie głodu. Co więcej, jeśli będziesz trzymać się restrykcji tej diety, to będziesz czuł się lekko i pełny energii. Dieta keto pozwala schudnąć i to w dość dynamiczny sposób. Co ciekawe ten rodzaj diety polecany jest osobom, które chorują na padaczkę. Wśród zalet stosowania diety ketogenicznej często wymienia się też wspomaganie walki z insulinoopornością, reguluje wydzielanie insuliny, ogranicza apetyt na słodycze, zapewnia uczucie sytości na długi czas, redukuje obrzęki i pomaga pozbyć się dolegliwości trawiennych, takich jak wzdęcia.

Co można jeść na diecie ketogenicznej?

Wybierając jedzenie podczas diety ketogenicznej, należy kierować się tym, aby miało ono dużą zawartość tłuszczu oraz niewiele węglowodanów. Zalecane jest jedzenie tłustych ryb oraz mięsa. To właśnie z mięsa będzie pochodzić białko na diecie ketogenicznej. Trzeba pamiętać, że powinno być to mięso dobrej jakości, pochodzące ze sprawdzonych hodowli. Ta sama zasada dotyczy także jajek – w ten sposób unikniemy obciążających nasz organizm substancji.

Zalecane są także warzywa, orzechy, nabiał oraz jajka. Dla wzmocnienia efektu diety możesz zażywać suplementy na odchudzanie takie jak np. Keto Actives. Redukują one apetyt i mogą przyśpieszyć efekty diety. Co ważne Keto Active może zahamować ataki głodu oraz kompulsywnego jedzenia co czasem może zdarzyć się podczas każdej restrykcyjnej diety.

Dodaj komentarz