Jak zmienić złe nawyki żywieniowe? Pomocna dieta pudełkowa

Jak zmienić złe nawyki żywieniowe? Pomocna dieta pudełkowa

Większość naszych codziennych wyborów żywieniowych wynika z wieloletnich przyzwyczajeń. Ciężko jest z dnia na dzień zrezygnować z ulubionych przekąsek i zacząć gotować w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Zmiany nie są łatwe – szczególnie jeśli nie mamy zbyt silnej woli i w momencie, gdy na diecie sięgniemy po pierwszą zakazaną rzecz, to całkowicie z niej rezygnujemy. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na to, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i wytrwać w tym postanowieniu na dłużej.

Zacznij od małych zmian

Jeśli do tej pory Twoja dieta nie należała do najzdrowszych, a Twoje wieloletnie przyzwyczajenia spowodowały pogorszenie zdrowia i przybranie na wadze, to nie powinieneś fundować sobie terapii szokowej. Wiele osób decyduje się na wprowadzenie wszystkich zmian z dnia na dzień. Nie powinieneś oczekiwać od siebie, że jednego dnia zmienisz wszystkie swoje stare przyzwyczajenia i będziesz się czuć doskonale. Zazwyczaj jesteśmy w stanie wytrwać w nowych postanowieniach przez jakiś czas, ale szybko wracamy do swoich dawnych przyzwyczajeń żywieniowych i cały plan odchudzania legnie w gruzach.

Przeanalizuj zawartość szafek i lodówki

O wiele łatwiej będzie Ci trzymać dietę, jeśli nie będziesz mieć pod ręką zakazanych przekąsek. Rozstań się z niezdrowym jedzeniem i oddaj je komuś bliskiemu lub potrzebującemu. Lepiej, abyś miał pod ręką zdrowe produkty, ponieważ jest większa szansa, że utrzymasz swoją dietę. Po takich porządkach koniecznie udaj się na zakupy i wypełnij opustoszałe szafki zdrowymi zamiennikami. Na swoją listę zakupów wpisz brązowe makarony, ryże, kasze, orzechy, warzywa, owoce i mleko roślinne. Jest to dobra baza, którą możesz zastąpić niezdrowe jedzenie.

Skorzystaj z cateringu dietetycznego

Jeśli chcesz odżywiać się zdrowo, ale nie masz czasu na gotowanie, to powinien zainteresować Cię catering dietetyczny Katowice. Spersonalizowana dieta dopasowana do Twoich potrzeb i deficytu kalorycznego pozwoli Ci pozbyć się nadprogramowych kilogramów w odpowiednio szybkim tempie. Jest to dobra motywacja do tego, aby raz na zawsze zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Codziennie rano pod Twoimi drzwiami będzie czekał zdrowy i pyszny catering, który możesz zabrać ze sobą w podróż lub do pracy. Łatwiej Ci będzie trzymać dzięki temu dietę i rzadziej będziesz sięgać po przekąski. Dieta pudełkowa składa się zazwyczaj z 5 posiłków, dlatego nie powinieneś odczuwać głodu w żadnym momencie dnia. Koniecznie przetestuj ten sposób zmiany nawyków żywieniowych.

Dodaj komentarz