Jakich kosmetyków warto używać do pielęgnacji twarzy?

Jakich kosmetyków warto używać do pielęgnacji twarzy?

Pielęgnacja jest bardzo ważnym zabiegiem, który powinna wykonywać każda z nas. To, jak dbamy o skórę twarzy na co dzień, będzie mieć wpływ nie tylko na jej obecny wygląd, ale także ten w przyszłości.

Niestety, bardzo często brakuje właściwej pielęgnacji lub nie wykonujemy jej wcale, a warto wiedzieć, że samo umycie twarzy nie wystarczy. Jak powinna wyglądać prawidłowo wykonana pielęgnacja? Z jakich produktów warto korzystać, by cera wyglądała nie tylko młodziej, ale także zdrowiej i promienniej?

Zalety dobrej pielęgnacji

Odpowiednie dbanie o cerę niesie ze sobą kilka istotnych korzyści, które wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i samopoczucie. Skóra, która jest pozbawiona zmarszczek, wygląda o kilka dobrych lat młodziej, co z pewnością dodaje nam atrakcyjności i poczucia pewności siebie.

Właściwa pielęgnacja to także pożegnanie się z niechcianymi niedoskonałościami, przebarwieniami oraz naczynkami, które nigdy nie wyglądają najkorzystniej. Warto pamiętać także o tym, że nawilżona, zadbana skóra sprawia, że nasz makijaż wygląda lepiej i dłużej zachowuje trwałość, co jest niezwykle ważne w przypadku codziennego malowania się.

Pielęgnacja krok po kroku

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy powinna składać się z kilku etapów, których nie można pomijać. Pierwszy z nich związany jest z demakijażem, który musi być wykonany bardzo starannie. Warto skupić się na dokładnym zmyciu tuszu do rzęs, by po przebudzeniu uniknąć tak zwanego efektu pandy. Po zmyciu makijażu należy dokładnie oczyścić całą twarz za pomocą produktu do mycia twarzy. Dobrym wyborem będzie pianka, ulubiony żel lub delikatne mleczko.

Mycie twarzy można połączyć z użyciem szczoteczki sonicznej, co zapewni jeszcze głębsze oczyszczenie twarzy. Na umytą cerę trzeba nałożyć tonik, aby przywrócić jej naturalne pH. Kolejnymi produktami, których użyjemy, może być serum, krem oraz olejek. Ważną zasadą towarzyszącą pielęgnacji jest to, by nakładać kosmetyki w kolejności od tych najdelikatniejszych, do tych bardziej tłustych, ponieważ ma to swoje odzwierciedlenie we wchłanianiu się produktów i ich późniejszym działaniu.

Polecane kosmetyki, które warto stosować

Każda z nas powinna posiadać co najmniej kilka produktów do pielęgnacji twarzy, które zaspokoją jej najważniejsze potrzeby. W łazience nie może zabraknąć produktu do demakijażu, który pozwoli nam szybko pozbyć się resztek make-upu. Obowiązkową pozycją jest także produkt do mycia twarzy, który może mieć formę żelu, pianki lub mleczka.

Każda z nas powinna mieć także tonik, który zneutralizuje pH skóry oraz krem do twarzy, który nawilży ją i odżywi. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na produkt przeciwzmarszczkowy, antytrądzikowy lub głęboko regenerujący.

Od czasu do czasu warto wykonywać także peeling, który złuszczy martwy naskórek i sprawi, że skóra będzie jeszcze bardziej nawilżona i odżywiona. Dużą popularność w ostatnich latach zyskały także maseczki, które mogą mieć formę kremu nakładanego na twarz lub gotowej płachty z otworami na oczy oraz usta.

Dodaj komentarz