Fiat – luksus w niskiej cenie

Fiat – luksus w niskiej cenie

W pierwszym kwartale bieżącego roku do sprzedaży weszła najbogatsza wersja Freemonta czyli Fiat Freemont Black Code. Jeśli ktoś do tej pory narzekał, że terenowy Fiat wygląda zbyt potulnie, w tym momencie musi zmienić zdanie. Wszechobecna czerń podkreśla jeszcze bardziej agresywny wygląd auta. Dodatkowo do wyposażenia seryjnego należą: 19 calowe felgi w kolorze czarnym, czarny przedni grill, wykończenie świateł, lusterek bocznych oraz osłony zderzaka również polakierowane na czarno. Całości dopełniają mocno przyciemniane tylne szyby. Wszystko razem tworzy niepowtarzalny mroczny klimat, tak lubiany przez kierowców.

Luksusowe wnętrze

Wygląd zewnętrzny to nie wszystko, co wyróżnia wersję Black Code. We wnętrzu znajdziemy niczym nieposkromiony luksus. Trzy rzędy foteli, obicia drzwi, kierownicę i gałkę zmiany biegów pokrywa wszechobecna skóra. A teraz mała zagadka. W jakim kolorze standardowo jest tapicerka Fiata Freemont Black Code? Zgadliście… Tapicerka jest czarna, a jakże by inaczej. Ponadto wyposażenie wnętrza zawiera: podgrzewane przednie fotele, kamerę cofania, tylne czujniki parkowania, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne oraz bezkluczykowy system dostępu do auta. Dodatkowo w kabinie zamontowana jest trójstrefowa klimatyzacja automatyczna, radio CD/MP3/DVD z ekranem dotykowym 8,4″, nawigacja satelitarna Garmin, system audio firmy Alpine, a także łącze Bluetooth.

Co się kryje pod maską?

To co najbardziej interesuje prawdziwych mężczyzn, do których w pierwszej kolejności adresowana jest wersja Black Code to walory techniczne auta. Pod maską Fiata Freemont Black Code montowane są dwa silniki do wyboru. 170 konny Diesel oraz 280 konna jednostka benzynowa. Silnik wysokoprężny to czterocylindrowy motor o pojemności 2 litrów wyposażony w turbosprężarkę. Jednostka benzynowa to wolnossący silnik V6 o pojemności 3,6 litra, generujący 342 Nm momentu obrotowego. Warto zaznaczyć, że są to najmocniejsze jednostki przewidziane do tego modelu. Silniki współpracują z 6 biegową przekładnia automatyczną, która przekazuje moc na wszystkie koła ( AWD ). W przypadku wersji wysokoprężnej istnieje możliwość wyboru skrzyni manualnej, lecz wiązać się z tym będzie konfiguracja napędu FWD (napęd tylko na przednią oś).

Ci, którym spodobał się Fiat Freemont Black Code mają teraz niepowtarzalna okazję stać się właścicielem tego wozu. Cena obu wersji silnikowych w ramach promocji została obniżona o 7 tys. zł i wynosi odpowiednio 136 tys. zł dla wersji z jednostką V6 o mocy 280 KM oraz 141 zł tys. dla 170 konnego Diesla.

Dodaj komentarz