Usuwanie zbędnego owłosienia z miejsc imtymnych

Usuwanie zbędnego owłosienia z miejsc imtymnych

Od dłuższego już czasu zauważyć można, że usuwanie włosów w miejscach intymnych to już nie tylko moda, ale przede wszystkim dbanie o higienę – także w przypadku mężczyzn, którzy coraz częściej będą golić swoje ciało, także genitalia. Duża grupa mężczyzn jednak zawiedziona jest rezultatami takowej depilacji, gdyż nie okłamując się włosy odrastają bardzo szybko, szczególnie w przypadku panów, których ciała jakby nie było są o wiele bardziej owłosionymi.

Jeśli chodzi o zagadnienie jakim jest depilacja intymna mężczyzn to panowie cały czas będą niestety niedoinformowanymi w tym temacie, nie wiedzą jakie sposoby depilacji są najlepsze, jakich kosmetyków używać i tak dalej. Jak wiadomo źle przeprowadzona depilacja intymna będzie mogła powodować nie tylko zaczerwienienia, ale także podrażnienia, czy też powodować powstanie stałych blizn. Warto więc poznać tajniki jakie kryje męska depilacja zanim do niej przejdziemy.

Wiedzieć musimy przede wszystkim, że depilacja intymna jest tak naprawdę całkowicie inną niż usuwanie włosów na innych partiach ciała i stosowanie tych samych preparatów oraz kosmetyków będzie nieodpowiednie, gdyż skóra w tym miejscu jest najbardziej nastawiona na podrażnienia. Popularne sposoby depilowania intymnych miejsc to wosk, czy też elektroliza. Zapewniać będą one gładkość i dłuższy okres spokoju z odrastającymi włosami, jednak metody te są bardzo niekomfortowe i wiązać będzie się z nimi ból.

Niektórzy z mężczyzn popełniają jednak jeden z największych błędów – próbują się uporać z gęstym owłosieniem łonowym przy wykorzystaniu zwyczajnej golarki elektrycznej. Może to być wyjątkowo niebezpieczne, a poza tym golarka powoduje, że włosy odrastają o wiele szybciej i w dodatku stają się o wiele gęstsze niż przed goleniem. Wyjściem z sytuacji może być zakupienie golarki przeznaczonej właśnie do golenia miejsc intymnych, która będzie pomagała usunąć z nich włosy w komfortowy i jak najbardziej bezpieczny sposób. Powinniśmy także pamiętać o stosowaniu preparatów łagodzących podrażnienia i nawilżających skórę.

Dodaj komentarz