Gdzie urządzić stypę?

Gdzie urządzić stypę?

Gdzie urządzić stypę?

Na pogrzeb znajomi i rodzina zmarłego często przyjeżdżają z daleka. Niektórzy mają za sobą nawet kilkugodzinną podróż. Warto dać im możliwość odpoczynku i przygotować poczęstunek. Stypa to nie tylko okazja do posilenia się po uroczystości pogrzebowej. Jest to również czas dla najbliższej rodziny, która może najtrudniejsze chwile spędzić razem. Wiele osób zastanawia się, gdzie urządzić stypę – w domu czy w lokalu. Wybór powinien zależeć głównie od tego, ile są w stanie zrobić osoby urządzające stypę.

Wszystko na naszej głowie

Gotowanie dla dużej ilości osób jest czasochłonne i wymaga wysiłku. Podczas, gdy przeżywamy rodzinną tragedię takie obowiązki mogą nas zwyczajnie przerosnąć. Warto wtedy poprosić kogoś bliskiego, aby pomógł nam ogarnąć całą sytuację. Jednak zazwyczaj nie chcemy sprawiać innym kłopotu, więc i tak zostajemy sami z natłokiem pracy. Nie każdy tez posiada na tyle duże mieszkanie, aby pomieścić wszystkich gości. Ewentualnie, można urządzić stypę w ogrodzie, ale jest to możliwe tylko w ciepłych miesiącach. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku będzie wynajęcie lokalu.

Gdzie urządzić stypę?

Jeżeli nie wiesz, gdzie urządzić stypę, aby zadowolić wszystkich, najlepiej wybierz lokal o najbardziej neutralnym menu. Możesz porównać oferty różnych lokali i wybrać najodpowiedniejszą twoim zdaniem. Choć z drugiej strony mało kto ma w tym czasie głowę do wybierania dań. Większość lokali posiada w ofercie zestawy obiadowe dostosowane do tego typu uroczystości. W przypadku, kiedy pogrzeb odbył się zimą warto postawić na rozgrzewające potrawy. Oczywiście nie może zabraknąć kawy i herbaty dla zmarzniętych gości. Ciasto na deser w zupełności wystarczy, a taki zestaw nie wyjdzie drożej niż samodzielne przygotowanie poczęstunku w domu. Wszystkie szczegóły uzgodnisz z personelem restauracji i na tym skończy się twój udział.

Chwila wytchnienia w lokalu

Decydując się na urządzenie stypy w lokalu zaoszczędzisz sobie długiego czasu w kuchni i sterty naczyń po przyjęciu. Będziesz mógł w spokoju wspominać zmarłego i porozmawiać z bliskimi, których dawno nie widziałeś. Pamiętaj jednak, aby poinformować gości wcześniej, gdzie urządzasz stypę. Jeżeli wiesz, że ktoś przyjechał autobusem lub pociągiem, postarajcie się zapewnić mu transport, aby również dotarł na miejsce. Na pewno ktoś z rodziny ma wolne miejsca w samochodzie.

Jeżeli nadal zastanawiasz się, gdzie urządzić stypę myślę, że wybór lokalu będzie najbardziej sensowny. Przeżywając trudne chwile może być ci ciężko samodzielnie przygotować poczęstunek. Dodatkowy stres i zmęczenie nie są ci potrzebne. W lokalu nie zapłacisz dużo więcej, a przynajmniej będziesz miał spokój i czas dla rodziny.

Dodaj komentarz