Jak ozdobić pustą ścianę w sypialni?

Jak ozdobić pustą ścianę w sypialni?

Dopiero się przeprowadziłeś i szukasz inspiracji? A może czeka cię remont mieszkania i nie masz pomysłu na wystrój? Urządzanie mieszkanie jest kreatywnym i czasochłonnym procesem. Każdy pokój jest wyjątkowy i zasługuje na uwagę. Jednak to w sypialni zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Sypialnia jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale często także pracy, nauki i relaksu. Warto więc zadbać o tę przestrzeń, w której szczególnie teraz spędzamy więcej czasu niż może byśmy chcieli. W trakcie urządzanie czeka nas wybór łóżka, szafy, biurka i wielu innych dodatków. W tym całym zamieszaniu nie można zapomnieć o ścianach. Pusta ściana to pole do popisu. Zobacz jak zaaranżować pustą ścianę w sypialni. 

Fototapeta 

Najprostszym sposobem na zagospodarowanie pustej ściany w sypialni jest położenie na niej fototapety. Najlepiej jest wybrać jedną konkretną, a nie wszystkie cztery, ponieważ wzorzyste motywy na każdej ścianie optycznie zmniejszą pokój.  Może to być ściana za łóżkiem, która będzie odbijać się w lustrze naprzeciw. Lub boczna, na której będzie stać biurko. Fototapety są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Do najpopularniejszych motywów należą: rośliny, w tym liście palm i monstery, imitacja czerwonej cegły i wzory geometryczne. Równie często możemy znaleźć fototapety z nadrukiem zwierzęcym, np. z różowymi flamingami, lub centkowanymi dużymi kotami. Takie egzotyczne są prostym sposobem na ożywienie pokoju. Dzięki fototapecie możemy postawić na proste i stonowane dodatki, które nie będą tworzyć poczucia chaosu. 

Obrazy, zdjęcia i drewniane mapy

Pustą ścianę możesz przyozdobić zdjęciami lub obrazami. Fotografie umieszczone w ramkach to świetny sposób na stworzenie własnej galerii. Do ramek możesz włożyć zdjęcia z wakacji, pocztówki lub większe plakaty. Drewniane mapy na ścianę to również ciekawa propozycja na urozmaicenie sypialni. Szczególnie dla osób uwielbiających podróże. W mapę możesz wpinać pinezki w każde miejsce, które do tej pory odwiedziłeś/aś . Inny sposobem jest kolorowanie regionu, w którym się było. Na przestrzeni lat mapa będzie pokrywała się coraz większą ilością pinezek, a my będziemy mogli się pochwalić podróżniczymi odkryciami. 

Makramy, zegary i kwiaty

Na pustej ścianie w sypialni możesz stworzyć mozaikę dodatków. Coraz popularniejsze stają się makramy, czyli ręcznie wyplatane wzory ze sznurków. Na ścianie możesz umieścić oryginalny zegar i całość uzupełnić o półkę z kwiatami. Ze sznurków możesz stworzyć też koszyczki na doniczki i przymocować je do sufitu. Tym sposobem uzyskasz wiszące rośliny.

Dodaj komentarz