Jak urządzić profesjonalny salon fryzjerski?

Jak urządzić profesjonalny salon fryzjerski?

Innowacyjny salon fryzjerski musi zwabiać klientów nie tylko atrakcyjnymi cenami oraz ofertą, ale także niepowtarzalnym wnętrzem. Poprzez co wielu klientów będzie chętniej i o wiele częściej nawiedzało nasz salon. Krok po kroku przedstawiliśmy na co zwrócić uwagę i jak odpowiednio wyposażyć salon fryzjerski.

W dziale męskim stanowiska robocze, rozstawione w rzędzie przy ścianie, powinny posiadać pomiędzy sobą przestrzeń około 1,5 m, co umożliwia styliście na swobodne poruszanie się dookoła klienta. By stylista, pracujący w ogólnie wielu wydarzeniach z prawej strony klienta, nie zasłaniał sobie światła, jego źródło powinno mieścić się z lewej strony stanowiska roboczego. Niemal każde stanowisko pracy powinno być zaopatrzone w bieżącą zimną oraz ciepłą wodę, także szafkę na przyrządy potrzebne do pracy a także taboret kosmetyczny. Szafka musi być na takiej wysokości, ażeby przy wykonywaniu zabiegów woda nie chlapała na umiejscowione w niej materiały.

Przy każdym stanowisku, z prawej strony lustra, winno znaleźć się gniazdo wtykowe do włączania adekwatnego sprzętu. Sterownik dopływu sprężonego powietrza musi się znajdować także z prawej strony lustra, by był do niego poręczny dostęp. Prócz przydatnych urządzeń, jak na przykład maszynka ręczna, brzytwa, pasek do ostrzenia twardy i miękki oraz kosmetyków, poszczególne stanowisko musi zostać wyposażone w nieduży, wygodny przyrząd do wysuszania włosów i również taborety kosmetyczne.

Ze względu na zdrowie, jednakowo klientów, a także pracowników, zakłady fryzjerskie powinny cechować się wzorową czystością a także porządkiem, a warunki, w których odbywa się praca, muszą współbrzmieć zasadom higieny pracy. Podstawowe żądania w tym zakresie są naznaczone w przepisach sanitarnych dla zakładów kosmetyczno-fryzjerskich. Przepisy sanitarne określają głównie, jakim warunkom winien odpowiadać zakład a także jego sprzęt. Miejsce zakładu musi być dostatecznie widne, bardzo uważnie sprzątane a także prawidłowo przewietrzone.

Niezwykle znaczącym detalem przy podtrzymaniu schludności jest woda. W zakładzie muszą być zamontowane umywalki z bieżącą wodą, uznaną przez właściwe instytucje sanitarne za nadającą się do picia oraz potrzeb gospodarczych. Musimy nie zapomnieć o stałym utrzymaniu czystości oraz porządku. Po każdym obcinaniu włosów, winny one być w tym samym momencie zostać zmiecione, jednakowo powinniśmy wyrzucać zużyte waciki, śmieci itd.

Pomieszczenie personelu winien znajdować się wewnątrz każdego zakładu. Nieduży pokój, w którym ludzie miałby możliwość przebrać się, zostawić garderobę i który mógłby również funkcjonować, jako miejsce do odpoczynku i spożywania posiłku. Przez co także muszą się tam znajdować: szafa na odzież, stół, krzesła, umywalnia i podręczna kuchenka gazowa czy też elektryczna, jak również apteczka wyekwipowana w środki dezynfekcyjne, a dodatkowo środki niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku oparzenia bądź omdlenia.

Dodaj komentarz