Jak zachować się podczas kolizji w Niemczech

Jak zachować się podczas kolizji w Niemczech

polska pomoc drogowa Berlin

Wypadek lub kolizja na drodze zawsze jest sytuacją stresującą. Często przez stres i zdenerwowanie zapominamy jak się wtedy zachować i co powinniśmy zrobić. Jeśli do kolizji dochodzi za granicą, a my nie posługujemy się obcym językiem to strach i stres może być jeszcze większy. Nie należy się wtedy poddawać negatywnym emocjom i niezbędne będzie racjonalne podejście do sytuacji. Zobacz, jak powinieneś zachować się podczas kolizji w Niemczech i czy laweta z Berlina do Polski zawsze jest konieczna.

Kolizja w Niemczech – jak postąpić krok po kroku

Nie ważne czy do wypadku lub kolizji dochodzi w Polsce, czy za granicą zawsze powinniśmy zostać na miejscu zdarzenia. Jeśli uciekniemy, to mogą nam zostać postawione zarzuty, a cała sprawa trafi na drogę sądową. Jeśli jest taka potrzeba i nie narażamy przy tym własnego życia lub zdrowia, należy też udzielić pierwszej pomocy innym uczestnikom wypadku. Zanim jednak to zrobimy, należy zawiadomić pogotowie. Aby to zrobić, należy zadzwonić na numer 112, który obowiązuje także u naszych zachodnich sąsiadów.

Należy też pamiętać o tym, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu i odpowiednio zabezpieczyć miejsce wypadku. W tym celu musisz ustawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne. Jeśli do zdarzenia doszło na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, to należy również założyć kamizelkę odblaskową, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny dla innych kierowców. Jeśli blokujesz pas ruchu, to koniecznie musisz usunąć samochód z drogi np. na pobocze lub pas awaryjny.

polska pomoc drogowa Berlin

Jeśli wykonasz wszystkie te czynności, to pozostaje Ci czekanie na odpowiednie służby i wyjaśnienie całej sytuacji. Jeśli Twój samochód nie jest sprawny i nie możesz nim dalej jechać, to potrzebna może być pomoc drogowa Berlin Niemcy. Może Ci pomóc Polska pomoc drogowa Berlin, która będzie zdecydowanie tańsza niż zagraniczna auto pomoc. Dzięki skorzystaniu z polskich usług nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także nerwy związane z barierą językową i stresującą sytuacją. Polska pomoc drogowa Berlin https://www.pomoc-drogowa-berlin.com.pl/ przyjedzie na miejsce zdarzenia o każdej porze i odholuje nasze auto do najbliższego mechanika lub innego miejsca, które wskażemy.

Jak widzisz, postępowanie podczas wypadku lub kolizji w Niemczech jest bardzo podobne do tego, co powinniśmy zrobić także na terenie naszego kraju. Warto być przygotowanym na taką okoliczność i mieć pod ręką wizytówki do pomocy drogowej, a także znać podstawowe zwroty niezbędne do porozumienia się z policją lub pogotowiem.

Dodaj komentarz