Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Sposoby na ustalenie rozmiaru pierścionka

Zakup biżuterii to większa inwestycja dlatego często podchodzimy do niego z rozwagą aby dokonać właściwego wyboru. Złote pierścionki to cudowny prezent dla ukochanej kobiety ale wybór odpowiedniego rozmiaru może stanowić nie lada kłopot zarówno dla mężczyzn jak i dla samych pań chcących kupić sobie biżuterię w sklepie internetowym. O ile kobieta w razie potrzeby może iść po prostu do jubilera i tam sprawdzić jaki rozmiar powinna wybrać o tyle mężczyźnie pragnącemu zachować w sekrecie planowane oświadczyny może sprawiać to niemałe kłopoty. Istnieją jednak sposoby na zmierzenie rozmiaru pierścionka, dzięki którym możemy praktycznie bezbłędnie dokonać właściwego wyboru.

Wizyta u jubilera – w salonie jubilerskim znajdziemy tzw. obrączki miarowe, które pozwalają z dużą dokładnością określić rozmiar pierścionka.

Internetowa tabela rozmiarów – w sieci bez problemu znajdziemy tabelę, na której widnieją okręgi różnej wielkości. Wystarczy wydrukować ją w skali 1:1 i przyłożyć jakiś pierścionek, który już posiadamy do odpowiedniego okręgu, który wyznacza wewnętrzną średnicę pierścionka.

Suwmiarka – jeżeli posiadamy taki przyrząd możemy dokładnie zmierzyć posiadany już pierścionek i wynik sprawdzić w tabeli rozmiarów. Do mierzenia rozmiaru pierścionka u jubilera służy stożek miarowy.

Papierowy pasek – to najmniej wiarygodny sposób ale jeśli wykonamy go precyzyjnie i dokładnie to uzyskamy dobry pomiar. Wystarczy wyciąć z kartki papieru pasek o szerokości pierścionka i długości ok 10 cm a następnie owinąć nim palec tak aby lekko do niego przylegał. Uzyskamy wówczas obwód palca a wymiar ten możemy nanieść na tabelę i sprawdzić jakiemu rozmiarowi pierścionka odpowiada dany obwód palca.

Co jeszcze warto wiedzieć aby dobrze dobrać rozmiar pierścionka?

Mierząc pierścionki i ustalając ich rozmiar warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym ten pomiar będzie dokładniejszy a wybór biżuterii trafny. Jeżeli sugerujemy się pierścionkiem, który już nosimy to należy pamiętać, że każdy palec ma inną szerokość. Palce u obu rąk mogą różnić się nawet o 1 rozmiar dlatego zawsze należy mierzyć pierścionek na tym samym palcu, na którym planujemy go nosić. Ponadto pierścionek powinien przechodzić przez kostkę z lekkim oporem, inaczej istnieje ryzyko że go zgubimy. Jak powszechnie wiadomo palce mają tendencję do puchnięcia, szczególnie rano po przebudzeniu lub też wieczorem mogą być wyraźnie grubsze. Warto wziąć to pod uwagę wybierając rozmiar pierścionka. Zbyt mały rozmiar po dodatkowym opuchnięciu palca może stwarzać spory dyskomfort. Cenną informacją jest również fakt, iż im szerszy pierścionek o bardziej nieregularnym kształcie, tym mniej wiarygodny jest jego samodzielny pomiar, gdyż nie pokrywa się on z wymiarami tradycyjnych wzorów. W takiej sytuacji najlepiej udać się do salonu jubilerskiego po profesjonalną poradę. Na koniec wskazówka dla mężczyzn planujących oświadczyny. Jeżeli macie możliwość zmierzyć pierścionek przyszłej narzeczonej to koniecznie wybierzcie do pomiaru ten, który nosi na serdecznym palcu prawej dłoni czyli według tradycji na miejscu przeznaczonym dla pierścionka zaręczynowego.

Dodaj komentarz