Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla dziecka z niewielkim wkładem finansowym ?

Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla dziecka z niewielkim wkładem finansowym ?

Nie od dziś wiadome jest, że nie sztuką jest organizacja przyjęcia z trzaskaniem pieniędzmi na prawo i lewo, lecz zorganizowanie ich tanio a efektownie. Oczywiście dużo łatwiej jest zaplanować uroczystość, nie musząc martwić się, o to ile zapłacimy za wynajęcie sali, dekoracje czy animatora. Mimo wszystko naprawdę możliwe jest wyprawienie urodzin dla dziecka, z których on sam będzie, zadowolony a my nie oczyścimy się finansowo. Podstawą wszystkiego jest prawidłowe planowanie. Po pierwsze dowiedz się od dziecka, czego oczekuje od urodzin tzn. jakie atrakcje chciałby, aby były tego dnia.

Jeżeli nie stać Cię na wynajęcie sali to zorganizuj przyjęcie w ogrodzie. Udekoruj podwórko kolorowymi serpentynami, balonami oraz światełkami (możesz wykorzystać te, którymi ozdabiacie choinkę na święta). Nie zaprzątaj sobie głowy drogimi piniatami ze sklepów internetowych. Bez większego wysiłku wykonasz, pianiątę samemu w domu. Aby, wykonać taką dekorację potrzebujesz tylko kartonowego pudełka, bibuły oraz kleju i słodyczy. Za patyk do uderzania posłużyć może kij od szczotki, który również w łatwy sposób ozdobisz bibułą. Jeżeli twoja pociecha marzy o tym, aby na jego urodzinach występował, animator to porozmawiaj z rodziną lub znajomymi. Może nawet nie wiesz, a wokół ciebie jest ktoś, kto naprawdę lubi dzieci oraz potrafi wykonywać magiczne sztuczki a jego hobby to tworzenie zwierząt z balonów. Nie myśl o tym, że proszenie kogoś o pomoc to coś wstydliwego pamiętaj o tym, że ktoś może zawsze potrzebować również twojej pomocy. Do organizacji przyjęcia zachęć całą rodzinę, to wspaniały czas, który warto spędzić razem.

Podczas wyboru przekąsek oraz napojów zasięgnij rady specjalisty. Twoje dziecko najlepiej będzie wiedziało, co lubią pić oraz jeść jego goście. Drogie markowe chrupki oraz napoje możesz zastąpić mniej znanymi markami. Nikt nie musi wiedzieć o tym, że kupiłeś tańsze, chipsy wystarczy, że przełożysz je do plastikowej miski. Urodziny tort na pewno będzie kosztował dużo mniej, kiedy wykonasz go sam. W każdym sklepie dostępne są gotowe spody to tortów, dzięki którym nie będziesz musiał nawet użyć piekarnika. Wystarczy, że do biszkoptowych spodów dokupisz śmietanę 36% oraz cukier puder i owoce lub słodycze do dekoracji.

Modnym elementem podczas organizacji urodzin stały się podarunki dla gości. Nie chodzi tutaj o to, aby dzieci dostawały zabawki, ale drobne upominki. Idealnie sprawdzą się ręcznie robione ciasteczka, żelki czy lizaki z ciasta, które po włożeniu w celofanową torebkę oraz przewiązane wstążką będą wyglądały efektownie.

Pamiętaj o tym, że organizujesz najlepsze urodziny na świecie i tylko od wyobraźni twojej i twojego dziecka zależy, jak bardzo będą kolorowe te urodziny.

Dodaj komentarz