Krzesła toaletowe – pomoc dla niepełnosprawnych i nie tylko

Krzesła toaletowe – pomoc dla niepełnosprawnych i nie tylko

Krzesła toaletowe kojarzą nam się przede wszystkim z niezbędną pomocą dla osób niepełnosprawnych oraz o ograniczonej mobilności. Dzięki wbudowanemu modułowi toaletowemu pozwalają one sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie załatwiać potrzeby fizjologiczne nawet wtedy, gdy organizm użytkownika jest osłabiony. Fotele sanitarne to jednak akcesorium nie tylko dla osób na wózkach inwalidzkich. Zdarzają się jednak także inne przypadki, w których ich zakup również jest zalecany. Kiedy stosowanie krzeseł toaletowych rzeczywiście może okazać się korzystne?

Kto powinien skorzystać z krzeseł sanitarnych?

Krzesła toaletowe w najogólniejszym ujęciu są przeznaczone dla osób, które nie byłyby w stanie skorzystać ze standardowej łazienki pozbawionej ulepszeń zainstalowanych tam z myślą o ludziach o ograniczonej mobilności. Najczęściej mamy tu na myśli osoby niepełnosprawne, które mają trudności z wychodzeniem z pomieszczenia lub przemieszczaniem się w ciasnej łazience. Zdarza się jednak, że krzesła toaletowe są wskazane także dla osób starszych, po wypadkach oraz kontuzjach czy innych istotnych uszkodzeniach ciała. Co ważne, krzesła toaletowe oferują szeroką gamę modyfikacji, które pozwalają je dobrać do potrzeb pacjenta z określonymi problemami.

Jak dobrać krzesła toaletowe do potrzeb użytkownika?

Krzesło toaletowe posiadają różnorodne udogodnienia, które sprawiają, że korzystanie z nich jest możliwe niezależnie od schorzenia, jakie posiada dany pacjent. W sklepach – w tym także internetowych – dostępne są fotele sanitarne z wydłużoną ramą czy specjalnie podwyższane, które nadają się dla osób mających poważne problemy z poruszaniem się. Niektóre z nich dysponują także podstawką pod stopy, która zwiększa stabilność pacjenta na krześle sanitarnym w trakcie korzystania z niego.

Nieco droższą alternatywą dla standardowych krzeseł toaletowych są fotele sanitarne z elektrycznym napędem. Są one szczególnie ważne dla opiekunów, którzy zajmują się osobami nie będącymi w stanie wspomóc swoich pomocników w przeniesieniu swojego ciężaru ciała na siedzisko – można je obniżać lub ustawiać tak, by przenoszenie pacjenta było możliwie proste i nieobciążające.

Na co zwrócić uwagę, kupując krzesła toaletowe?

Kupując krzesła toaletowe przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo w użytkowaniu. Wysokiej jakości fotele sanitarne posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz potwierdzenia jakości, które sprawiają, że korzystanie z nich jest w stu procentach bezpieczne nawet wtedy, kiedy pacjent oprze się na nim całym ciężarem swojego ciała. Dodatkowo certyfikowane krzesła sanitarne są bardziej odporne na przetarcia czy inne uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania.

Wybierając krzesła sanitarne, warto zatem podstawić na produkty ze sprawdzonego źródła. Jednym z nich jest sklep internetowy nieograniczeni.com, w którym znajdziesz profesjonalne akcesoria dla niepełnosprawnych, pacjentów oraz osób z problemami medycznymi. Sprawdź naszą ofertę foteli toaletowych na: https://nieograniczeni.com/krzesla-sanitarne

Dodaj komentarz