Olej konopny jako eliksir piękności

Olej konopny jako eliksir piękności


Olej z nasion konopi nazywany inaczej „olejem konopnym” jest wytwarzany przez tłoczenie nasion konopi na zimno. Wiele marek oleju konopnego jest nierafinowanych. Olejek ten ma jasnozieloną barwę i delikatny, orzechowy posmak.

Olej konopny z nasion jest czymś zupełnie innym niż olejek CBD, który jest pozyskiwany z kwiatostanów i liści konopi.

Olej konopny jest tworzony z samych nasion konopi, co sprawia, że jest bezpieczny pod kątem zawartości THC, substancji odurzającej występującej w marihuanie.

Olej z konopi zapewnia kilka korzyści zdrowotnych, a w tym artykule skupimy się szczególnie na jego wpływie na naszą skórę. 

W jaki sposób olej konopny jest korzystny dla skóry?
Niezależnie od tego, czy olej z konopi jest spożywany, czy stosowany miejscowo, ten naturalny produkt oferuje kilka znaczących korzyści w pielęgnacji skóry.


Łagodzi stany zapalne i intensywnie nawilża.
Olej konopny zawiera kwas tłuszczowy omega-6 znany jako kwas gamma-linolenowy (GLA), który może działać jako silny środek przeciwzapalny, jednocześnie pobudzając regenerację komórek skóry i pobudzając wzrost skóry.

Może to przynieść ulgę w przypadku podrażnień lub stanów zapalnych skóry i może pomóc złagodzić stany, takie jak trądzik i łuszczyca. Jednocześnie olej konopny odżywia skórę i utrzymuje ją świeżą i nawilżoną.

Redukcja produkcji sebum.
Olej z konopi doskonale sprawdza się w przypadku większości typów skóry, ponieważ nawilża, nie zatykając porów. Może również pomóc zrównoważyć tłustą skórę, zapewniając nawilżenie i regulując naturalną produkcję sebum.


Wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe.
Oprócz łagodzenia i nawilżania skóry, olej konopny może działać przeciwstarzeniowo.

Eliksir może spowolnić pojawianie się zmarszczek i drobnych bruzd, jednocześnie zapobiegając rozwojowi niektórych oznak starzenia,

Zarówno kwas oleinowy, jak i linolowy występujące naturalnie w oleju konopnym odgrywają istotną rolę w przeciwdziałaniu starzeniu się skóry.

Żaden z tych kwasów nie jest wytwarzany naturalnie przez organizm, więc są one niezbędnymi składnikami odżywczymi oprócz zbilansowanej diety.


Olej z konopi może pomóc w leczeniu atopowego zapalenia skóry.
Jednym z powodów, dla których olej z nasion konopi jest tak korzystny, jest fakt, że zawiera on kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Kiedy te składniki odżywcze są spożywane, mogą pomóc złagodzić choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry.

Stosowanie oleju konopnego miejscowo.
Jedną z metod jest bezpośrednie nałożenie oleju konopnego na skórę. Może to pomóc złagodzić podrażnienia lub złagodzić suche plamy skóry, dając szybki pozytywny efekt.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów do pielęgnacji skóry, zalecamy wykonanie testu płatkowego przed obfitym nałożeniem oleju. Pomoże to ustalić, czy prawdopodobne jest wystąpienie niepożądanej reakcji.

Spożywanie oleju konopnego.

Olej konopny możesz spożywać bezpośrednio, przyjmując łyżeczkę dziennie, może też być doskonałym dodatkiem do sałatek czy smoothie.

Dodaj komentarz