Najlepszy dostępny sprzęt AGD

Najlepszy dostępny sprzęt AGD

No dobrze, nie będę was trzymał dłużej w niepewności. Chodzi o bardzo oryginalną i nietypową jak na polskie realia lodówkę firmy Smeg. Kolejne pytanie, jakie naturalnie nasuwa się na myśl brzmi: Co łączy Fiata 500 z włoską firmą produkującą sprzęt AGD? Wielu z was odpowie – kraj pochodzenia. Jest to prawda, ale to nie wszystko. Włoski producent samochodów wskrzeszając kilka lat temu Fiata 500, powrócił do korzeni. W dobie postępu technologicznego, wszechobecnej elektroniki i projektów tworzonych przez komputery, Fiat stworzył małe auto, w którym zastosowano bardzo nowoczesne rozwiązania techniczne, opakowane w nadwozie rodem z lat 50-tych. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę.

Podobne podejście – Fiat i Smeg

Taką samą zasadę w produkcji swojego sprzętu przyjął Smeg. Włoska rodzinna firma, która powstała w 1948 roku, najbardziej jest znana z produkcji lodówek w stylu retro. Zaokrąglone krawędzie, nietypowe kolory oraz zaawansowane technologie stosowane przy produkcji urządzeń kuchennych zapewniły firmie Smeg pozycje lidera w produkcji ekskluzywnego sprzętu AGD.

Podobne podejścia do produktów oferowanych klientom zbliżyło obie marki. Owocem współpracy jest nietypowa lodówka Smeg 500. Ten nietuzinkowy sprzęt AGD charakteryzuje to, że w ogóle nie przypomina lodówki znanej z naszych kuchni. Powiedzieć, że inspirowana jest Fiatem 500 to zdecydowanie za mało. W gruncie rzeczy to cały przód pięćsetki z umieszczoną w komorze silnika nowoczesną chłodziarką. Jeśli chodzi o dane techniczne możemy powiedzieć tyle, że ma 83 cm wysokości, 125 cm szerokości i 80 cm głębokości. Łączna pojemność dwóch komór to 100 litrów. Dodatkowo lodówka legitymizuje się poborem energii w klasie A+, a hałas przez nią wydawany nie przekracza 42 dB.

5,5 tys. euro za oryginalną chłodziarkę

Warto dodać że w 2013 roku chłodziarka Smeg 500 została nagrodzona wyróżnieniem Good Design Award, przyznawanym od 1950 roku za nowatorskie rozwiązania w zakresie projektowania wyrobów przemysłowych. Sprzęt dostępny jest w trzech typowo włoskich kolorach: zielonym, białym oraz czerwonym. Cena jak przystało na prawdziwe dzieło sztuki użytkowej jest wysoka. Wynosi ona 5,5 tys. euro, czyli około 27 tys zł. Optymiści powiedzą, że to znacznie mniej niż trzeba zapłacić za „prawdziwego” Fiata 500, pesymiści, że lodówką na wycieczkę nie pojedziesz… Wam moi drodzy zostawiam ocenę czy wspólny projekt Fiata i Smeg warty jest swojej ceny.

przeczytaj cały artykuł “Fiat i Smeg, czyli stylowa lodówka”

Dodaj komentarz