Nowoczesne stoiska targowe – kluczowe elementy, o których warto pamiętać

Nowoczesne stoiska targowe – kluczowe elementy, o których warto pamiętać

Nowoczesna zabudowa targowa pozwala przyciągnąć uwagę osób odwiedzających targi, co ma ogromne znaczenie. W zależności od rozmiaru targów, może się na nich prezentować od kilku do nawet kilkudziesięciu lub więcej firm, więc wyróżnienie się z tłumu jest niezwykle istotne i może być jedynym sposobem na pozyskanie nowych klientów czy nawiązanie relacji biznesowych z innymi firmami z branży. Oto najważniejsze elementy, które powinny znajdować się na stoiskach targowych firm chcących ruszać z duchem czasu. Zapraszamy do lektury!

Co powinno znaleźć się na każdym nowoczesnym stoisku targowym?

Telewizory, monitory, tablety, nietypowe podświetlenie, a nawet sprzęt do wirtualnej rzeczywistości – takie rozwiązania coraz częściej spotyka się na targach różnych branż. W szczególności branż ściśle powiązanych z elektroniką czy szeroko pojętym IT, ale nie tylko. Jeśli ktoś obawia się o to, że zainstalowanie takich elementów na stoisku będzie bardzo wiele go kosztowało – bez obaw. Nie trzeba ich kupować na własność, a zamiast tego można wynająć całe stoisko wraz z wyposażeniem.

Taką usługę można znaleźć chociażby tutaj: https://www.expotextil.pl/stoiska-targowe/. Klient wynajmujący stoisko z reguły uzyska do niego dostęp odpowiednio wcześniej, co pozwoli bliżej zaznajomić się z jego obsługą, tak, aby już po rozpoczęciu targów wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów.

“Nowoczesne” nie musi jednocześnie oznaczać “elektroniczne”. Wśród nowoczesnych elementów spotykanych aktualnie na stoiskach targowych można wymienić także takie, jak napisy 3D czy unikalne podwieszenia, które elektryczności nie wymagają.

Dobra przestrzeń do interakcji z klientami też jest ważna

Elementy multimedialne potrafią przyciągnąć uwagę i skutecznie zaprezentować produkt lub usługę, ale, jeśli chcemy faktycznie nawiązać więź z daną osobą (potencjalnym klientem, przedstawicielem innej firmy z branży), niezbędna będzie nam do tego odpowiednia przestrzeń. Urządzając stoisko warto więc pamiętać nie tylko o w miarę możliwości wykorzystaniu nowoczesnych elementów, ale też o swego rodzaju “klasykach”.

Chodzi tutaj przede wszystkim o fotele i krzesła, a także lady i stoły, aby komfortowo prowadzić rozmowy z jednym lub wieloma klientami jednocześnie. Rozmowy na targach potrafią zająć sporo czasu i warto zadbać o maksymalny komfort rozmówcy podczas tej czynności – klient z pewnością nie będzie chciał prowadzić dłuższych konwersacji na stojąco.

Oczywiście, możliwości w tym zakresie są zależne nie tylko od firmy, ale też od organizatora targów, a konkretniej tego, jak dużą przestrzeń pozwolił zagospodarować. W przypadku mniejszych stoisk optymalną, zajmującą mniej miejsca opcją będą stoliki barowe z hokerami, przy większych można rozważyć właśnie sofy, krzesła i stoliki.

Dodaj komentarz