Odzyskiwanie danych z kart pamięci

Odzyskiwanie danych z kart pamięci

odzyskiwanie danych z kart pamięci

Problem z kartą

Mała, niepozorna, ale jakże pojemna! Na karcie pamięci przechowujemy masę zdjęć, filmów i dokumentów. Najczęściej używamy jej w telefonach i aparatach fotograficznych, ciesząc się z możliwości robienia setek zdjęć. Wszystko działa bez zarzutu, dopóki nagle, z nieznanej nam przyczyny, nie stracimy wszystkich ważnych dla nas danych. Najczęściej dzieje się tak z powodu fizycznego uszkodzenia karty, sformatowania karty zamiast pamięci wewnętrznej lub wyłączenia urządzenia podczas zapisywania danych.

Karta pamięci się psuje, a my wpadamy w panikę, gdyż jesteśmy pewni, że wszystkie nasze zdjęcia czy filmy, przepadły raz na zawsze i już nigdy więcej ich nie zobaczymy. Na szczęście wcale nie musi tak być. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy odzyskać utracone dane.

Jak odzyskać dane z karty pamięci?

Na rynku istnieją profesjonalne firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu utraconych danych z kart pamięci. Możemy znaleźć ich w sieci i skorzystać z ich usług. Odzyskiwanie danych z kart pamięci przy pomocy fachowców będzie dla większości najlepszym, najprostszym i najszybszym rozwiązaniem. Oddanie nośnika w ręce specjalistów, zwiększa także szansę na odzyskanie stu procent swoich danych. Należy pamiętać, by nie używać urządzenia zawierającego kartę, do czasu oddania jej od naprawy. Znaleziona przez nas firma dokona diagnozy problemu i określi koszt renowacji. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, dla których elektronika jest czarną magią.

Kolejnym sposobem na odzyskanie plików z kary pamięci, jest skorzystanie z darmowego programu komputerowego. Obecnie w sieci aż roi się od różnych stron, na których można się samodzielnie podjąć naprawy wadliwej karty. Tę metodę mogą wypróbować osoby, którym świat elektroniki nie jest zupełnie obcy. Należy również pamiętać o ryzyku, jakie wiąże się z ominięciem usług profesjonalnej firmy, a wybraniu bezpłatnej drogi odzyskiwania pamięci. Jeżeli coś nam się nie powiedzie, możemy nie odzyskać stu procent danych, a nawet trwale utracić je wszystkie.

Decydując się na darmowy program, zwróćmy uwagę na jego opinie w sieci. Dzięki temu dowiemy się, czy i ilu osobom pomógł oraz poznamy ewentualne dane procentowe, które zazwyczaj są odzyskiwane z karty w przypadku skorzystania z wybranego programu. Następnie uszkodzoną kartę włóżmy ostrożnie do adaptera i podłączmy do komputera za pomocą kabla USB. Później wystarczy już tylko postępować zgodnie z instrukcją pobranego programu i uzbroić się w cierpliwość. Odzyskiwanie danych z karty pamięci, może okazać się bardzo czasochłonne. Na czas pozyskiwania plików, możemy włożyć do urządzenia inną kartę pamięci, by móc dalej wykonywać zdjęcia i filmy.

Dodaj komentarz