Opłacalność wypożyczenia sprzętu budowlanego

Opłacalność wypożyczenia sprzętu budowlanego

Każda firma stoi przed problemem pogodzenia kosztów swojej działalności z cena, jaką zechce zapłacić klient. Zazwyczaj oczekiwania wykonawcy i odbierającego są rozbieżne. Jednak na dłuższą metę nie da się prowadzić firmy balansując na granicy opłacalności. Przedsiębiorca musi dobrze policzyć koszty, żeby nie tylko wystarczyło na materiał i opłacenie podwykonawców, ale musi przewidzieć szereg innych rodzajów wydatków, które są niezbędne i niewidoczne.
Jednym z rozwiązań dostępnych coraz częściej na rynku jest opcja wypożyczenia terminowego niezbędnego sprzętu. Pozwala to na optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, zwłaszcza jeżeli jak wiele firm budowlanych zajmuje się szeroką gamą zleceń, nie ograniczając się jedynie do wąskiej specjalności np. fundamentowanie domów, domków letniskowych czy altan. Sprzęt budowlany ma zazwyczaj duże gabaryty i wykorzystywany jest tylko na kilku lub jednym etapie budowy. Chcąc zachować wielozadaniowość i móc startować w szeregu różnych przetargów firma budowlana musi zapewnić sobie odpowiedni plac na różnorakie większe i mniejsze narzędzia. Część z nich wymaga konserwacji lub przechowywania w określonych warunkach. Generuje to koszty związane z zapewnieniem ochrony przed deszczem lub kradzieżą. Alternatywą są wypożyczalnie sprzętu budowlanego, które za odpowiednią cenę udostępniają narzędzia, ponosząc ryzyko i koszty serwisowania, i zapewnienia sprawności działania. Wypożyczyć można niemal wszystko, co potrzebne jest w danym momencie. Szalunki do wykopów czy szalunki do zalewania ław fundamentowych. Są wypożyczalnie, które specjalizują się w danym segmencie budownictwa i posiadają w swojej ofercie systemy szalunkowe. Są zestawy, które pozwalają na wykonanie ścian żelbetonowych systemem przesuwnym lub przestawnym. Inne systemy pozwalają na efektywny montaż i wykonanie stropów. W skład takich systemów wchodzą deskowania stropowe, filary, trójnogi i inne niezbędne elementy. Dodatkowo w ofercie zarówno dla firm jak i wykonawców indywidualnych jest przeszkolenie z instrukcją montażu lub usługa montażu i demontażu systemu na miejscu.
Odpowiednie wykorzystanie dostępnych na rynku usług sprawić może, że firma będzie konkurencyjna. Pozwoli to startować w większej ilości przetargów oferując lepszą cenę niż konkurencja, a tym samym zapewniając przedsiębiorstwu szansę na rozwój.
Oferta wszelkiego rodzaju wypożyczalni skierowana jest nie tylko do firm, które w swoim profilu działalności mają usługi budowlane lub remontowe. Także indywidualny klient może wypożyczyć sprzęt. Jest to dobra opcja dla osób planujących remont i posiadających pewne zdolności manualne i odrobinę doświadczenia, które nie chcą korzystać z oferty profesjonalistów. Częstokroć nie ma sensu kupować w markecie najtańszych egzemplarzy narażając się na stres jeżeli produkt okaże się niesprawny i trzeba go będzie reklamować. W tym wypadku założony termin wykonania remontu rozciąga się w czasie i często wiąże się z koniecznością gorszego wykonania, żeby tylko zdążyć np. przed komunią lub świętami. Nie ma też sensu zakup sprzętu z najwyższej półki dla wykonania kilku drobnych rzeczy i późniejsze przechowywanie np. w garażu, gdyż za jakość wykonania odpowiednio trzeba zapłacić.

Podsumowanie. Wypożyczalnie sprzętu budowlanego oferują czasowy wynajem różnych narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia pewnych etapów w procesie budowlanym lub podczas wykonywania remontu. Zmniejsza się przez to koszt zakupu i przechowywania sprzętu zarówno dla firm jak i indywidualnych klientów. Zwiększa się efektywność wykorzystania sprzętu, a koszty i ryzyko związane z zapewnieniem sprawnego działania ponoszone jest przez firmę świadczącą usługi wypożyczenia.

Dodaj komentarz